Bägare, Johan Samuel Gottfrid Lange (1798-1820), Växjö, otydliga årsstämpel, höjd 5,5cm, slitage, mindre lagningar, genomgående hål vid botten, silver. Vikt: 18,8 g
Auktnr | SE1.20240508.A56906 |
Utropspris | 200 kr |
Stänger | 2024-05-08 19:52:30 |
Provision | 30 kr |
Frakt | 49 kr |
8/5 19:52 | ABV1866 | 200 kr |