Oljelampa med Crest, Birmingham, London, 1800-tal, höjd 9,5cm, slitage, instabil, silver. Vikt: 100,8 g

750 kr

(nobbe)

Auktnr SE1.20240508.A56911
Varukategori Silver / Övrigt
Utropspris 750 kr
Aktuellt bud 750 kr
Stänger 2024-05-08 19:55:00
Provision 113 kr
Frakt 129 kr

Ring med äldre briljantslipad diamant 2,03ct, nagg, kvalitet ca TW(G)/SI, enligt bifogat intyg från C&V Jewellery Escape, ringskena från Cartier med briljantslipad diamant ca 0,05ct, snr: KQJ487,  box från Cartier samt ytterkartong 18K guld, vikt 4,9gr Vikt: 4,9 g

Ring med äldre briljantsli...

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust II, stål, automat, ref-nr:116334, serie-nr:V934182, verk-nr:348490114, kaliber:3136, boett-nr:2410, 11st Oysterlänkar monterade, länk-ref:076, Ø41mm, datum, diamantindex, vitguldsring, små repor, inga tillbehör, ca 2010.

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust, stål, automatisk, ref-nr:126200, serie-nr: 6Y1M1644, Ø36mm, palm motif dial, 11 länkbitar monterade, länk-ref:ZE2, en extra länkbit, certifikat och box 2021.

Väska Louis Vuitton Siena PM ebony, TJ4169, kvitto 2020-05-18 stockholm, nyckel och hänglås,  längd ca 27cm, höjd ca 21cm

Väska Louis Vuitton Siena ...

Herrur Tudor Black Bay Heritage, guld/stål, automatisk, ref-nr:79733N, serie-nr:I700099, Ø41mm, 10st länkbitar monterad samt 1 extra följer med, box garantikort 2017.

Herrur Rolex Oyster Perpetual, s.k. "Bombay", 18K, automat, ref-nr: 6090, serie-nr: 792310, kaliber: 4846.7, verk-nr. F 7418, boett-nr. 6090, Ø32 mm, läderband, ca 1950-60-tal, tavla märkt T-Swiss-T, plexiglas, smuts på urtavla, originalbygellås i 18K, med serienummer 2EO10, original läderband, mindre repor, kort gångreserv, inga tillbehör.

Ett par örhängen, Patek Philippe, Twenty-4, med diamanter ca 0,30ctv/st, och cabochonslipade safirer, längd 19mm, 18K vitguld i originalask Vikt: 15,5 g

Ett par örhängen, Patek P...

Ring, Patek Philippe, Twenty-4, med diamanter ca 0,54ctv och cabochonslipade safirer, stl 16½, något naggad/repig, 18K vitguld Vikt: 19,7 g

Armband Hermés Clic Clac, ST 0149, made in France, ca 6x5cm, bredd ca 11mm, med kvitto 2019-08-23 samt etui

Armband Hermés Clic Clac, ...

Ring med Labradorit, stl: 17, sten ca 30x18mm, 925/1000 silver Vikt: 22,9 g

Herrur, Breitling, Chronomat 44, Ref AB011012/B967, snr: 3173257, stål, certifikat från Franks ur, Sthlm 2017, service är gjord Okt-23. box, ytterkartong, reseetui samt påse

Väska, Louis Vuitton Le Talentueux Suhail leather, LM0063, inköpt Kaplans, ca 31x18x9cm

Väska, Louis Vuitton Le Ta...

Armband Pandora med fem berlocker, längd ca 18,5cm, silver Vikt: 26 g

Armband, Bvlgari, "Lucea" med diamanter ca 68 x 0,02ct, längd 18½ cm, bredd 4mm, 18K vitguld Vikt: 18 g

Collier med vita samt blå bestrålade topaser, längd 42cm, 14K guld, bruttovikt 80,9gr Vikt: 80,9 g

Collier med vita samt blå ...

Lös, oinfattad, briljantslipad diamant,0,44ct, kvalitet W(H)/IF enligt certifikat från IGI,  plomberad, ej bruten plombering Vikt: 0 g

Lös, oinfattad, briljantsl...

Ring med äldre briljantslipad diamant ca 0,85ct, kvalitet ca W-TCr(H-I)/ VS, stl: 17, troligen tillverkad av  Bo-Georg Persson Juv.Firma, otydliga mästarstämplar, Västerås 1953, Platina Vikt: 3,5 g

Ring med äldre briljantsli...

Ett par örhängen med behandlade topaser (coated), samt briljantslipade diamanter 88 x ca 0,01ct  samt 2 x ca 0,05ct, totalt 0,98ct, höjd 21mm, bredd 9mm, 18K guld Vikt: 7 g

Ett par örhängen med beha...

Kedja, Lynggaard, "Design Collier Anchor 40", längd 90cm, med justerbar längd vid 60cm samt 80cm, 18K guld, kvitto från 2021, påse samt ytterkartong. Nypris 21900kr. Vikt: 7,1 g

Se kontorets övriga auktionsvaror