1 300 kr

(toringa)

Auktnr SE1.20240508.A56931
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 1 200 kr
Aktuellt bud 1 300 kr
Stänger 2024-05-08 20:05:00
Provision 195 kr
Frakt 129 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Cosmograph Daytona, 18K, automat, ref-nr:116508, serie-nr:V892V407, verk-nr:EV794536, kaliber:4130, boett-nr:2118, grön urtavla, Ø40mm, 9 oysterlänkar monterade, länk ref-nr:78598-6YS, 3 extra länkbitar finns med, certifikat Nymans Ur 2021, manual, box ytterkartong.

Ring med äldre briljantslipad diamant 2,03ct, nagg, kvalitet ca TW(G)/SI, enligt bifogat intyg från C&V Jewellery Escape, ringskena från Cartier med briljantslipad diamant ca 0,05ct, snr: KQJ487,  box från Cartier samt ytterkartong 18K guld, vikt 4,9gr Vikt: 4,9 g

Ring med äldre briljantsli...

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust II, stål, automat, ref-nr:116334, serie-nr:V934182, verk-nr:348490114, kaliber:3136, boett-nr:2410, 11st Oysterlänkar monterade, länk-ref:076, Ø41mm, datum, diamantindex, vitguldsring, små repor, inga tillbehör, ca 2010.

Väska Louis Vuitton Siena PM ebony, TJ4169, kvitto 2020-05-18 stockholm, nyckel och hänglås,  längd ca 27cm, höjd ca 21cm

Väska Louis Vuitton Siena ...

Ett par örhängen, Patek Philippe, Twenty-4, med diamanter ca 0,30ctv/st, och cabochonslipade safirer, längd 19mm, 18K vitguld i originalask Vikt: 15,5 g

Ett par örhängen, Patek P...

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust, stål, automatisk, ref-nr:126200, serie-nr: 6Y1M1644, Ø36mm, palm motif dial, 11 länkbitar monterade, länk-ref:ZE2, en extra länkbit, certifikat och box 2021.

Armband, Bvlgari, "Lucea" med diamanter ca 68 x 0,02ct, längd 18½ cm, bredd 4mm, 18K vitguld Vikt: 18 g

Armband Hermés Clic Clac, ST 0149, made in France, ca 6x5cm, bredd ca 11mm, med kvitto 2019-08-23 samt etui

Armband Hermés Clic Clac, ...

Ett par örhängen med behandlade topaser (coated), samt briljantslipade diamanter 88 x ca 0,01ct  samt 2 x ca 0,05ct, totalt 0,98ct, höjd 21mm, bredd 9mm, 18K guld Vikt: 7 g

Ett par örhängen med beha...

Ring, Patek Philippe, Twenty-4, med diamanter ca 0,54ctv och cabochonslipade safirer, stl 16½, något naggad/repig, 18K vitguld Vikt: 19,7 g

Väska, Louis Vuitton Le Talentueux Suhail leather, LM0063, inköpt Kaplans, ca 31x18x9cm

Väska, Louis Vuitton Le Ta...

Herrur Tudor Black Bay Heritage, guld/stål, automatisk, ref-nr:79733N, serie-nr:I700099, Ø41mm, 10st länkbitar monterad samt 1 extra följer med, box garantikort 2017.

Kedja, Lynggaard, "Design Collier Anchor 40", längd 90cm, med justerbar längd vid 60cm samt 80cm, 18K guld, kvitto från 2021, påse samt ytterkartong. Nypris 21900kr. Vikt: 7,1 g

Herrur, Breitling, Chronomat 44, Ref AB011012/B967, snr: 3173257, stål, certifikat från Franks ur, Sthlm 2017, service är gjord Okt-23. box, ytterkartong, reseetui samt påse

Ring med äldre briljantslipad diamant ca 0,85ct, kvalitet ca W-TCr(H-I)/ VS, stl: 17, troligen tillverkad av  Bo-Georg Persson Juv.Firma, otydliga mästarstämplar, Västerås 1953, Platina Vikt: 3,5 g

Ring med äldre briljantsli...

Herrur Rolex Oyster Perpetual, s.k. "Bombay", 18K, automat, ref-nr: 6090, serie-nr: 792310, kaliber: 4846.7, verk-nr. F 7418, boett-nr. 6090, Ø32 mm, läderband, ca 1950-60-tal, tavla märkt T-Swiss-T, plexiglas, smuts på urtavla, originalbygellås i 18K, med serienummer 2EO10, original läderband, mindre repor, kort gångreserv, inga tillbehör.

Collier med vita samt blå bestrålade topaser, längd 42cm, 14K guld, bruttovikt 80,9gr Vikt: 80,9 g

Collier med vita samt blå ...

Elgitarr Fender Telecaster, Mexico Classic 50:s, snr:MN8111299, med mjukt fodral

Agenda Hermes orange box kvitto sthlm 2013-10-25, längd ca 17, bredd ca 10cm

Armband Pandora med fem berlocker, längd ca 18,5cm, silver Vikt: 26 g

Se kontorets övriga auktionsvaror