1 300 kr

(toringa)

Auktnr SE1.20240508.A56931
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 1 200 kr
Aktuellt bud 1 300 kr
Stänger 2024-05-08 20:05:00
Provision 195 kr
Frakt 129 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner, automatisk, ref-nr: 16613, serie-nr: Y939031, verk-nr: 3 9870519, kaliber: 3135, boett-nr: 2160, oysterlänk något stretch, guld/stål, längd ca 22cm, 13st länkar, länk-nr: AD5, Ø40mm, certifikat från Thailand år 2005, manual, box, ytterkartong skadad.

Herrur Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller, stål/guld, automatisk, ref-nr 126603, serie-nr 93L4N435, kaliber 3235, verk-nr 316Y10N3, boett-nr 2500, 11 st Oysterlänkar monterade 7VH, Ø43mm, safirglas, datum, heliumventil, fliplocklänk, 1 extra länkbit, tag, sigill, manual, box, ytterkartong och certifikat 2021. Vikt: 0 g

Herrur, Swatch/Omega MoonSwatch, Mission to Uranus, Bioceramic, quartz, ca 42mm, kronograf, ref: SO33L100, repigt plexiglas, Velcro-band, bandet med smutsfläckar, extra gummilänk, box, kvitto från Swatchbutiken i Colombo 23 december 2022.

Handväska, Burberry, Orchard Tote Bag, svart läder, invändigt två fack och ficka med dragkedja, guldfärgad metall (färgbortfall), ca31x13x21cm, dustbag, bruksslitage, mindre fläckar.

Handväska, Burberry, Orcha...

Herrur, Seiko, Diver's 200m, Special edition, Prospex, PADI, automatisk, ref: 4R36-06Z0 snr: 062981, Ø 42mm, dag samt datum på engelska samt tyska, stål, i nyskick med skyddsplast och tags,  box och manual.

Ring, Cartier, Love med tre briljantslipade diamanter totalt ca 0,22ct, ref: CRB4032453, snr: LRU319, stl: 53 (16¾), kvitto och originalask samt ytterkartong. Certifikat stämplat 2021-12-23. 18K guld. Vikt: 8,9 gram. Nypris 51'500:- Vikt: 8,9 g

Ring, halvallians, med briljantslipade diamanter 5 x ca 0,12ct, totalt 0,60ct enligt gravyr, stl: 17, 18K vitguld Vikt: 3,5 g

Bälte Louis Vuitton, monogramcanvas med text, reversibelt, monogram spänne i svart metall, modell nr: M0161, ref: BC1119, total längd 110cm, läder, bruksslitage.

Bälte Louis Vuitton, monog...

Schackspel med tillhörande pjäser i konstmassa, hopfällbart, Kina 1900-tal, 46x46cm  Skickas med postpaket.

Schackspel med tillhörande...

Ring, Gaudy, med checkerslipad blågrön turmalin (Indigolit), 2,65ct, slitage på fasettkanterna, samt briljantslipade diamanter, totalt 0,09ct, kvalitet TW/VVS, vikter samt kvalitet enligt bifogat intyg från guldsmeden, stl: 15½, tillverkad av Gaudy, Stockholm 2006, 18K guld Vikt: 22,1 g

Ring med safir ca 0,85ct, samt briljant och trapetsslipade diamanter, totalt ca 0,50ct, stl: 16¼, 18K vitguld Vikt: 3,6 g

Armband Kejsarlänk, längd ca 21cm, bredd:9mm, 18K Vikt: 110,3 g

Armband Kejsarlänk, längd...

Fiskerulle, Abu Garcia Ambassadeur 5500c Pro Shop, med originalkartong och instruktionsbok, smärre slitage.

Armband Efva Attling, Love Knot, längd ca 15-19cm, bredd ca 2-6mm, 18K Vikt: 2,6 g

Ring med briljantslipad diamant ca 0,35ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS, stl: 19¾, 18K vitguld Vikt: 2,2 g

Herrur, Bulova Accutron, quartz, stål, dag och datum, 1970tal,  Ø44mm, plexiglas, med stållänk (ej orginal), behov av batteribyte/står still, inga tillbehör, slitage/repor, länk med flex.

Väska Louis Vuitton Brooklyn, Damier Ebene-canvas, ca32x26x7cm, invändigt två fack, utvändigt fack med dragkedja, ställbar axelrem, bruksslitage, fläckar.

Väska Louis Vuitton Brookl...

Korthållare Gucci, monogram, fem fack, svart läder, 10x7cm, brukslitage, smärre skador.

Korthållare Gucci, monogra...

Collier med odlade sötvattenpärlor, längd 42cm, bredd 3mm, kulor samt lås i 18K guld Vikt: 9,3 g

Collier med odlade sötvatt...

Armband med diamanter totalt 48xca 0,01ct, varav ca 1/4 troligen syntetiska diamanter, längd ca 14,5cm, bredd ca 4mm, 14K Vikt: 6,9 g

Se kontorets övriga auktionsvaror