1par örhängen i 18K guld, mått 14,6x21,3mm, bredd 3,4mm, Ge-Kå Rolf Kaplan Ab, år 1971, vikt 2,51g.

1 400 kr

Auktnr SE75.20240513.A7109
Varukategori Guld / Örhängen
Kontor Östersund
Utropspris 1 400 kr
Stänger 2024-05-13 19:02:00
Provision 210 kr
Frakt 129 kr

Ring i 18K guld, stl17¾, bredd 2,8-6,3mm, 1st Diamant, 0,76ct, enligt gravyr, W/VS, enligt certifikat, datum 2022-04-01, tillverkad av Schalins, fint skick, vikt 3,77g.

Ring i 18K guld, stl17¾, b...

1par örhängen i 18K guld, mått 8,8x10,9mm, tillverkad av TOUS, vikt 2,25g.

1par örhängen i 18K guld,...

1st samlingsmynt i försilvrad koppar, Europa valuta 10år.

1st samlingsmynt i försilv...

Defekt guld, 23K, vikt 10,33g.

Damur i 18K guld, Eterna, Ø15mm, manuell, boett-nr 4069792. Vikt: 0 g

Damur i 18K guld, Eterna, ...

3st medaljer i förgylld koppar, Kölner Dom, Deutsche Heimat, Das leben von Konrad Adenauer 1876-1967.

3st medaljer i förgylld ko...

Defekt guld, 18K, vikt 2,28g.

Defekt guld, 18K, vikt 2,28g.

1par örhängen i 14K guld, mått 11x26,7mm, 37st vita stenar i snöstjärnan/örhänge, vikt 2,99g.

1par örhängen i 14K guld,...

7st mynt i silver, vikt 16,77g Vikt: 16,8 g

Ring i 18K vitguld, stl 17¾, bredd 2,1-7,6mm, 1st Diamant, 0,02ct, 8/8 slipad, 1st Smaragd, mått Ø3,4mm, i behov av rodinering, importstämplad, vikt 2,33g.

Ring i 18K vitguld, stl 17...

Diverse defekt guld, 21K, vikt 3,28g.

Defekt guld, 18K, vikt 1,29g.

Defekt guld, 18K, vikt 1,29g.

Defekt guld, 18K, vikt 4,19g.

Defekt guld, 18K, vikt 4,19g.

Defekt guld, 14K, vikt 3,07g.

Defekt guld, 14K, vikt 3,07g.

Defekt guld, 18K, vikt 0,33g.

Defekt guld, 18K, vikt 0,33g.

Diverse defekt guld, 18K, vikt 8,33g.

Diverse defekt guld, 14K, vikt 5,45g.

Axelremsväska från Mario Valentino spa, mått 17x12x4cm, avtagbar bär/axelrem, beslag av silverfärgad metall, konstläder, 2st fack var av 1st med dragkedja. Nyskick. Skickas med paket.

Axelremsväska från Mario ...

Elgitarr Fender Stratocaster, USA, år 1989-1990.serienummer E 938903, Sunburst, Jumboband, Noiselesspickuper, låsbara stämskruvar, stötskada på framsida kropp, repor, gitarren är i gott spelbart skick, huvudet har en gammal skada under stämskruvarna, bra lagat, sliten gigbag medföljer, inga andra tillbehör,

Ring i 14K röd/vitguld, stl 18, bredd 2-23mm, 1st Safir, mått 3x5mm, 6st 8/8 slipade Diamanter, mått ca Ø1,3mm, 7st Diamanter, mått Ø1,5mm, äldre slipning, 1st fattas vikt 6,95g.

Ring i 14K röd/vitguld, st...

Se kontorets övriga auktionsvaror