Ring med briljantslipade diamanter 3x0,23ct, en gammalslipad diamant ca 0,38ct och rosa safirer, stl 16, bredd 12,5mm, Stockholm år 1980, vitguld 18K Vikt: 10,7 g

9 500 kr

Auktnr SE16.20240521.A94409
Utropspris 9 500 kr
Stänger 2024-05-21 12:08:00
Provision 1 425 kr
Frakt 129 kr

Elgitarr Gretsch by Bigsby, serienr JT12062xxx, Japan, smärre repor och kantskador, mjukt fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

Väska Louis Vuitton Kendal...

Resegarderob Louis Vuitton, Taiga Epicea Housse Bering, grönt Taiga-läder, datumkod SP1905, Made in France, adresstag, bruksskick, inga övriga tillbehör.  Skickas med postpaket.

Tavla, färglitografi, säl...

Elgitarr, Epiphone Les Paul Model Standard, serienummer 1004238291, pärlemodetaljer, ytrepor, bruksskick, mjukt fodral med slitage och en trasig ficka. Skickas med Bussgods eller PostNord

Tavla, färglitografi, signerad Madeleine Pyk (1934-), 121/200, bildmått 34,5x27,5cm, mått inklusive ram 52x42cm, ljusblå träram med mindre nagg.  Skickas med postpaket.

Tavla, färglitografi, sign...

Väska Louis Vuitton Vavin NV BB, svart Monogram Empreinte läder, datumkod TR4230, Made in France, mått ca 20,5x15x8cm, smärre repor på gulmetall, kvittokopia Birger Jarlsgatan 2020, dustbag.

Väska Louis Vuitton Vavin ...

Collier, stavlänk med hänge i fasetterad bergkristall, signerad Wiwen Nilsson (1897-1974), längd 56,5cm, bredd 2mm, hängets mått 29x14mm, stavarnas längd 16,7mm, Lund, år 1939, minimala nagg på sten, silver 925/1000. Vikt: 35,7 g

Collier, stavlänk med hän...

Herrur Seiko Prospex, stål, quartz, 40mm, refnr V192-0AF0, serienr 296848, kronograf, datum, stållänk ca 17cm, går ej, behov av batteribyte, inga tillbehör.

Herrur Seiko Prospex, stål...

Ring med briljantslipad diamant ca 0,70ct, ca TW(G)/VS1, stl 16½, skenans bredd 3,9-2,0mm, JEG, Stockholm, vitguld 18K  Vikt: 7,7 g

Ring med briljantslipad diamant ca 0,80ct ca  TCr-W(I-H)/Si, lasergraverad rondist GIA 21310033x, samt 44x0,01ct, NURAN, stl 16¼, bredd 3,5-6mm, vitguld 14K. Vikt: 4 g

Collier Ankar, längd 42cm, med hjärthänge i matt vitguld med briljantslipade diamanter ca 0,09ctv, Engelbert, 18K. Vikt: 5,6 g

Collier Ankar, längd 42cm,...

Hänge med briljantslipad diamant ca 0,80ctv, ca TCr-W(I)VS2, längd 14mm, bredd 6-7mm, CKL Guld Design, 18K  Vikt: 1,9 g

Hänge med briljantslipad d...

Opalmatrix, 19x12,4mm

Opalmatrix, 19x12,4mm

Ring med briljantslipade diamanter ca 0,09ctv, och rosa safirer stl 19, skev, 18K. Vikt: 2,1 g

Herrur Longines, stål, manuell, ca 35mm, boettnr 23619 189, repigt plexiglas och boett, skadad urtavla och visare, slitet Hirsch-armband, inga tillbehör.

Herrur Longines, stål, man...

Armband, längd 18cm, bredd 1-3mm, 18K. Vikt: 2 g

Armband, längd 18cm, bredd...

Ring med smaragd och vita stenar, stl 17¾m, bredd 5,8mm, 18K. Vikt: 2,2 g

Bärnstensimitation med insekt, längd 10cm, bredd 5,5cm, ytrepor.

Bärnstensimitation med ins...

Guldtacka med ögla, längd 36mm, bredd 18mm, fine gold Emirates Gold 24K, bruten plombering, 24K. Vikt: 10 g

Guldtacka med ögla, längd...

Se kontorets övriga auktionsvaror