Äldre Hänge med tillhörande Halskedja Ankarlänk, förgylld metall/doublé, Amerika, grön & röda stenar, hänge längd inkl. ögla 42,5 mm, bredd 22,5 mm, kedja längd 44 cm, fint skick

100 kr

(san08)

Auktnr SE74.20240521.A25144
Varukategori Guld / Kedjor & collier
Utropspris 25 kr
Aktuellt bud 100 kr
Stänger 2024-05-21 19:48:30
Provision 15 kr
Frakt 49 kr

Diverse silverföremål, So...

Örhängen Thomas Sabo, Silver 925/1000, hängen i förgyllt silver 9x10 mm, hängena kan tas av och möjliggör därigenom två sätt att bära örhängena, creolernas diameter 38 mm, creolernas tjocklek 2 mm, samtliga delar stämplade TS, fint skick Vikt: 10,3 g

Örhängen Thomas Sabo, Sil...

Diverse silverföremål, merparten defekta smycken eller delar därav, dosa ostämplad, bruksmärken  Vikt: 186,1 g

Diverse silverföremål, me...

Elgitarr Squier Sonic Telecaster, Indonesien, serienummer ICS18268731, fint skick, ej fodral, endast avhämtning på kontoret i Kristianstad

Retro Ring 1970-tal, silver 925/1000, Ø17,0 mm (justerbar skena), bredd 5-9,5 mm, dekor med klot, ALTON Falköping 1976, fint skick  Vikt: 3 g

Hänge Hjärta, 18K guld, Diamanter 5 x 0,003ct, infattade i vitguld, storlek 9x10 mm, tjocklek 3,5 mm, fint skick Vikt: 0,8 g

Hänge Hjärta, 18K guld, D...

Retro Ring 1960-tal, silver, Tigeröga, Ø16½ mm, bredd 6-13 mm, uppbyggnad 12 mm, ALTON Falköping 1967, sten utan anmärkning, fint skick  Vikt: 4,4 g

Kaffeskedar, silver 830/1000, (12 + 11 stycken), längd 11,8-13 cm, bruksskick  Vikt: 376,2 g

Silversmycken, Ringar, Hängen, Armband & Halsband, totalt 11 delar, ringar Ø16¼-19,0 mm, armband längd 19 cm, halsband 43,5 cm, normalt buret skick  Vikt: 24,7 g

Silversmycken, Ringar, Hän...

Väska Louis Vuitton Damier...

Väska Louis Vuitton Damier...

Diverse silversmycken, bruksmärken/defekter Vikt: 110,4 g

Örhängen, 18K guld, Cubic Zirconia, Guldfynd (GHA), örhängenas diameter 5 mm, fint skick, stenar utan anmärkning, originalploppar Vikt: 0,9 g

Örhängen, 18K guld, Cubic...

Retro Armband 1970-tal, silver 925/1000, strukturmönstrad dekor, inre mått Ø17,5 cm, bredd 10,5 mm, uppbyggnad 5-7 mm, Svedboms Guldsmeds Ab Vetlanda 1976, säkerhetskedja, fint skick  Vikt: 27,2 g

Diverse silversmycken eller delar därav, bruksmärken/defekter/gravyr + enstaka silvermynt 40% Vikt: 124 g

Sedlar, Sverige, ogiltiga, totalt 385 kronor, varierande valörer, bl.a. 10 kronor 1937

Herrur Certina New Art, stål, 37 x 35 mm, manuell, boettnummer 5305 213 8083009, liten kantskada på glaset klockan 6, bruksmärken

Herrur Certina New Art, st...

Se kontorets övriga auktionsvaror