Herrur Omega Geneve, stål, Ø35 mm, manuell, kaliber 601, referensnummer 135.070, serienummer 29867703, bruksmärken

2 500 kr

(quiphius)

Auktnr SE74.20240521.A25166
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 2 500 kr
Aktuellt bud 2 500 kr
Stänger 2024-05-21 19:59:00
Provision 375 kr
Frakt 129 kr

Väska Louis Vuitton Damier...

Collier "Twosome Necklace", design Efva Attling, silver 925/1000, "Amor Vincit Omnia - Kärleken övervinner allt", längd 42-45 cm, dekor Ø20,5 mm, nypris i butik ca. 2900 kronor, mycket fint skick, förefaller sparsamt använd, originaletui medföljer  Vikt: 17,1 g

Väska Louis Vuitton Damier...

Diamantarmband, 18K vitguld, Diamanter 7 x 0,03 - 0,10ct, 16 st Rosenstenar infattade mellan Diamanterna, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 16,0 cm, bredd 2-4 mm, stenar utan anmärkning, fint skick Vikt: 7,6 g

Halsband med Hänge "Tree of Love", THOMAS SABO, silver 925/1000, Cubic Zirconia, hänge längd inkl. ögla 43 mm, bredd 36 mm, originalkedja även den märkt Thomas Sabo, längd 89,5 cm, bredd 2,5 mm, enbart hänge utan kedja nypris i butik ca. 1900 kronor, mycket fint skick, förefaller vara sparsamt använd. Vikt: 15,4 g

Halsband med Hänge "Tree o...

Miniatyrtavla "Adonis" efter Tizian, utförd av H. J. Harding (enligt uppgift verksam i England som bl.a. miniatyrmålare mellan åren 1819-1825), utförd i London 1822 (enligt uppgift a tergo), originalverk, målad på kraftigt underlag, akvarell/blandteknik, ej examinerad ur ram, 2 längsgående sprickor i bildytan, bildmått 11,5 x 9 cm, ram (21 x 18 cm) med skador

Halskedja, 18K guld, hjärt...

Armband X-länk med stav, 18K guld, tillverkarstämpel STAB, Stockholm, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 18,5 cm, bredd 22 mm, uppbyggnad 2 mm, fint skick Vikt: 34,9 g

Armband X-länk med stav, 1...

Örhängen, 18K guld, hjärtslipade rosa stenar, odlade Pärlor 4,7 x 6 mm, örhängenas totala längd 19 mm, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 0,9 g

Örhängen, 18K guld, hjär...

Armband, THOMAS SABO CHARM CLUB, charm/berlockhållare i silver 925/1000, sötvattenspärlor 8x10 mm, Ø14,0 cm och större (elastisk), fint skick

Diamantring, 18K guld, Safirer, Diamanter 9 x 0,005ct, frontens storlek 14x14 mm, Guldfynd (GFAB), Ø17,0 mm, skenans bredd 1,3 - 2 mm, stenar utan anmärkning, fint skick Vikt: 3,2 g

Retro Armband 1970-tal, silver 925/1000, strukturmönstrad dekor, inre mått Ø17,5 cm, bredd 10,5 mm, uppbyggnad 5-7 mm, Svedboms Guldsmeds Ab Vetlanda 1976, säkerhetskedja, fint skick  Vikt: 27,2 g

Carmoséörhängen, 18K vit...

Retro Ring 1960-tal, silver, Tigeröga, Ø16½ mm, bredd 6-13 mm, uppbyggnad 12 mm, ALTON Falköping 1967, sten utan anmärkning, fint skick  Vikt: 4,4 g

Herrur Poljot, USSR, gulmetall, Ø34 mm, manuell, skinnband med slitage, klocka i fint skick,

Hänge Hjärta, 18K vitguld, modell med slingrande orm, 62 Diamanter - totalt 0,26ct (stämplat på hängets baksida), svensk kontrollstämpel, längd inkl. ögla 20 mm, bredd 17 mm, mycket fint skick Vikt: 1,7 g

Hänge Hjärta, 18K vitguld...

Se kontorets övriga auktionsvaror