Ring med grönblå sten, stl 18, bredd 3mm, Ateljé Guldkransen, Stockholm, 1987, slitage, sten med märken, 18K. Vikt: 6,9 g

4 200 kr

Auktnr SE1.20240522.A57070
Utropspris 4 200 kr
Stänger 2024-05-22 20:20:00
Provision 630 kr
Frakt 129 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller, stål/guld, automatisk, ref-nr 126603, serie-nr 93L4N435, kaliber 3235, verk-nr 316Y10N3, boett-nr 2500, 11 st Oysterlänkar monterade 7VH, Ø43mm, safirglas, datum, heliumventil, fliplocklänk, 1 extra länkbit, tag, sigill, manual, box, ytterkartong och certifikat 2021. Vikt: 0 g

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner, automatisk, ref-nr: 16613, serie-nr: Y939031, verk-nr: 3 9870519, kaliber: 3135, boett-nr: 2160, oysterlänk något stretch, guld/stål, längd ca 22cm, 13st länkar, länk-nr: AD5, Ø40mm, certifikat från Thailand år 2005, manual, box, ytterkartong skadad.

Ring, Cartier, Love med tre briljantslipade diamanter totalt ca 0,22ct, ref: CRB4032453, snr: LRU319, stl: 53 (16¾), kvitto och originalask samt ytterkartong. Certifikat stämplat 2021-12-23. 18K guld. Vikt: 8,9 gram. Nypris 51'500:- Vikt: 8,9 g

Ring med safir ca 0,85ct, samt briljant och trapetsslipade diamanter, totalt ca 0,50ct, stl: 16¼, 18K vitguld Vikt: 3,6 g

Brosch med emaljdekor samt pärlor, ca 55x35mm, sliten tillverkarstämpel & stadsstämpel, år 1861, bucklor, nagg, skadade pärlor, originaletui, 18K Vikt: 13,3 g

Två matgafflar, modell Svensk Spets, längd 21cm, CG Hallberg, gravyr, slitage.  Vikt: 114,1 g

Två matgafflar, modell Sve...

Scarf Gucci, monogram, ca 170x35cm, 80% ull, 20% silke, slitage.

Plånbok Gucci, monogram, läder, 10 fack, ca 11x9cm, slitage/skador ställvis hårt.

Plånbok Gucci, monogram, ...

Herrur, Swatch/Omega MoonSwatch, Mission to Uranus, Bioceramic, quartz, ca 42mm, kronograf, ref: SO33L100, repigt plexiglas, Velcro-band, bandet med smutsfläckar, extra gummilänk, box, kvitto från Swatchbutiken i Colombo 23 december 2022.

Ett par örhängen, Navaratna eller 9 Ratna (9 stenar), med pärlor, koraller, turkoser, safirer, rubiner, granater, smaragder samt vita stenar, en pärla saknas, flertalet stenar med nagg, Ø22mm, buckliga stift, 21K guld Vikt: 8,7 g

Ett par örhängen, Navarat...

Ring med briljantslipad diamant ca 0,35ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS, stl: 19¾, 18K vitguld Vikt: 2,2 g

Urna med lock Kina 1900-tal, höjd ca 37cm Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Fiskerulle, Abu Garcia Ambassadeur 5500c Pro Shop, med originalkartong och instruktionsbok, smärre slitage.

Handväska, Burberry, Orchard Tote Bag, svart läder, invändigt två fack och ficka med dragkedja, guldfärgad metall (färgbortfall), ca31x13x21cm, dustbag, bruksslitage, mindre fläckar.

Handväska, Burberry, Orcha...

Herrur, Bulova Accutron, quartz, stål, dag och datum, 1970tal,  Ø44mm, plexiglas, med stållänk (ej orginal), behov av batteribyte/står still, inga tillbehör, slitage/repor, länk med flex.

Bälte Louis Vuitton, monogramcanvas med text, reversibelt, monogram spänne i svart metall, modell nr: M0161, ref: BC1119, total längd 110cm, läder, bruksslitage.

Bälte Louis Vuitton, monog...

Halsduk Louis Vuitton, logomania, svart, ull och silke, ca 155x30cm, bruksslitage.

Ring, halvallians, med briljantslipade diamanter 8 x ca 0,04ct, kvalitet ca W-TCr(H-I)/VS-SI, stl: 19½, 18K vitguld Vikt: 3,1 g

Herrur, Seiko, Diver's 200m, Special edition, Prospex, PADI, automatisk, ref: 4R36-06Z0 snr: 062981, Ø 42mm, dag samt datum på engelska samt tyska, stål, i nyskick med skyddsplast och tags,  box och manual.

Armband Kejsarlänk, längd ca 21cm, bredd:9mm, 18K Vikt: 110,3 g

Armband Kejsarlänk, längd...

Se kontorets övriga auktionsvaror