Ring i silver med en blå sten i förgylld fattning. Den är 8,8 mm bred, är i storlek 17 och väger 9,9g. Stämplad GFAB 925.

225 kr

(wfr65)

Auktnr SE73.20240523.A16927
Varukategori Silver / Ringar
Utropspris 100 kr
Aktuellt bud 225 kr
Stänger 2024-05-23 19:04:30
Provision 34 kr
Frakt 49 kr

Örhängen i 18K guld med massor av prinsesslipade cubic zirconia. De är c:a 12 x 6 mm och väger 1,7g. Stämplade GHA (Guldfynd) 750. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Örhängen i 18K guld med m...

Bismarkarmband i 18K guld med tre hjärtberlocker. Det är 18,2 cm långt, 3 mm brett och väger 2,8g. Springring. Stämplat GHA (Guldfynd) 750.

Singaporekedja i 21K guld. Den är 46,5 cm lång, 1,4 mm bred och väger 2,2g. Springring. Stämplad 21K.

Berlock i 18K guld med en droppformad sötvattenspärla. Den är 16,3 mm lång inkl. ögla och väger 0,7g. Stämplad 750.

Armband med sötvattenspärlor och en berlock i 18K guld med kristaller. Berlocken är 15,4 mm lång inkl. nyckelringsögla och väger 0,5g. Det är 6,8 mm brett och c:a 18 cm långt. Trätt på fjädrande gummisnöre.

Armband med sötvattenspär...

Berlock i 18K guld med en odlad pärla. Den är 14,8 mm lång inkl. ögla och väger 0,7g. Stämplad ESM (Svedboms i Vetlanda), 18K & kattfot.

Örhängen i 18K guld. De är Ø 5,9 mm och väger 0,5g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Örhängen i 18K guld. De ...

Örhängen "blommor med vita stenar" i 18K guld. De är Ø 4,3 mm och väger 0,5g.

Örhängen "blommor med vit...

Collier i 18K guld med facettslipade kulor.Den har ställbar längd 43 / 46 cm, är 0,7 - 2,6 mm bred och väger 3,3g. Karbinhake. Stämplad GHA (Guldfynd).

Ring i vitt guld 18K med cubic zirconia. Den är 1,9 - 7,5 mm bred, är i storlek 16¾ och väger 2,4g. Stämplad GHA (Guldfynd) 750.

Diverse defekta smycken 18K 0,6g.

Ankarlänk i silver. Den är 61 cm lång, 4 mm bred och väger 19,1g. Karbinhake. Stämplad 925.

Ankarlänk i silver. Den ä...

Berlock "stjärna" i 18K guld. Den är Ø 7,3 mm, är 16,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,4g. Stämplad 750.

Berlock "stjärna" i 18K gu...

Berlock "hjärta med blomsterdekor" i 18K guld. Slät baksida. Den är 19,4 mm lång inkl. ögla och väger 0,6g. Stämplad 750.

Berlock "hjärta med blomst...

Krokörhängen i 18K guld med droppformade sötvattenspärlor. De är 26 mm långa och väger 2,5g bto. Stämplade 750.

Krokörhängen i 18K guld m...

Ring i vitt guld 14K med diamanter 2 x c:a 0,03ct & 1 x c:a 0,04ct. Den är 1,7 - 6,2 mm bred, är i storlek 18 och väger 2,8g. Stämplad 585. Stenstorleken 010 ingraverad.

Damur Eterna i 18K guld med läderband. Boett Ø 22 mm med gravyr "Umeå Kommuns Hedersgåva". Safirglas. Quartz- går ej- batteribyte krävs? Kronan är lös. Vikt: 5 g

Pansarkedja i 9K guld. Den är 45 cm lång, 1,2 mm bred och väger 2,0g. Springring. Stämplad GHA (Guldfynd) 375.

Pansarkedja i 9K guld. Den...

Diverse defekta smycken: 1,2g 9K & 2,0g 18K inkl. blå sten.

Ihålig pansarkedja i 18K guld. Den är 55 cm lång, 3,7 mm bred och väger 8,2g. Karbinhake. Stämplad GHA (Guldfynd) & 750. Ser ut att väga typ fyra gånger mer än den gör.

Ihålig pansarkedja i 18K g...

Se kontorets övriga auktionsvaror