Konstglas - Glasskulptur, Åsa Jungnelius "MAKE UP" Kosta Boda, Läppstift, höjd 13,3 cm, lila, svart, guld och transparent glas, etikettmärkt, ej originalbox (box avsedd för nagellack), men samma storlek och utseende som originalboxen, fint skick

200 kr

(kungen)

Auktnr SE74.20190319.A3580
Varukategori Keramik, porslin & glas / Skulpturer
Utropspris 200 kr
Aktuellt bud 200 kr
Stänger 2019-03-19 19:13:00
Provision 30 kr
Frakt 49 kr

Vintage Hänge 1950-tal, 18...

Armbandsur Cartier Vendome Ellipse Jumbo, 18K guld, Ø33 mm, automatisk, kaliber Cartier 2670 (ETA), referensnummer 17003, boettnummer 170030943, 70-tal, viklås och visare troligtvis från eftermarknad, inga tillbehör, bruttovikt 41,7g

Örhängen, ett par, silver 925/1000, odlade sötvattenspärlor Ø5 mm, vita stenar, mått 14x14 mm, oidentifierad tillverkarstämpel KRS, stenar utan anmärkning, mycket fint skick  Vikt: 4,8 g

Örhängen, ett par, silver...

Ring, Dansk Design, 18K guld, Ametister Ø4-6 mm, stämplad Ib&W - Ibsen& Weeke, DENMARK, kontrollstämpel, Ø16½ mm, bredd 3-27 mm, frontens storlek 20x27 mm, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 10,5 g

Retro Hänge 1970-tal, stor modell, silver, Bergkristall (Ø15,5 mm), längd 86 mm, bredd 53 mm, Svedboms Guldsmeds Ab Vetlanda, tillverkad 1972, sten utan anmärkning, fint skick  Vikt: 16,1 g

Retro Hänge 1970-tal, stor...

Armband med integrerat Hjärta, 21K guld, längd knäppt 18,0 - 20,0 cm, bredd 3-17 mm, fint skick Vikt: 5,1 g

Armband med integrerat Hjä...

Armband Tvåradig Pansarlänk med stukturmönstrad bricka, 21K guld, vita stenar, ej massiv modell, längd 18,0 cm, bredd 9,5 - 10 mm, roterbart lejon på brickan Vikt: 16,9 g

Armband Tvåradig Pansarlä...

Kockkniv GLOBAL G-100/AN, specialutgåva 35 års jubileum från Yoshikin (2020), 19 cm, total längd 31,5 cm, oanvänd i originalförpackning, mycket fint skick

Damur Omega Ladymatic, guld på stål, Ø22 mm, automatisk, kaliber 681, referensnummer 566.011, urtavla med fin orörd patina,

Örhängen, 18K guld, blå stenar, örhängenas bredd 5 mm, fint skick, stenar utan anmärkning, ploppar saknas Vikt: 0,3 g

Örhängen, 18K guld, blå ...

Retro Armband 1970-tal, silver, geometrisk dekor, längd 20,5 cm, bredd 38 mm, Svedboms Guldsmeds Ab Vetlanda, tillverkad 1970, en dekor har släppt i lödning till ring (spetsig del), kan lätt åtgärdas, för övrigt i fint skick  Vikt: 61,3 g

Armring, 18K guld, WIWEN NILSSON (1897-1974), Lund 1965, kraftig, svagt oval modell, ej öppningsbar, inre mått 20,0 cm, bredd 6 mm, tjocklek 2 mm Vikt: 38,7 g

Ring, 14K vitguld, Safirer, Cubic Zirconia, tillverkare Diamonair, Ø17½ mm, bredd 3-17 mm, frontens storlek 17x17 mm, frontens höjd 13 mm, mycket fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 6,9 g

Armband, 18K guld, Korridorliknande modell, Norens Guldatelje (HÅN), Stockholm, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 18,5 cm, bredd 20,5 mm, fint skick Vikt: 63,4 g

Armband "Hjärtan", silver 925/1000, längd 19 cm, bredd 7 mm, hjärtan tjocklek 4 mm, fint skick  Vikt: 6,9 g

Armband "Hjärtan", silver ...

Hänge Droppe, 18K vitguld, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB, svensk kontrollstämpel, längd inkl. ögla 16 mm, droppens bredd 6 mm, fint skick Vikt: 0,4 g

Hänge Droppe, 18K vitguld,...

Halskedjor + Hänge "Kors", silver, totalt 3 delar, halskedjor Venezia & Ankarlänk, längd 49,5 cm, lås till båda i oädel metall, hänge med Markasiter (samtliga i behåll), längd inkl. ögla 33,5 mm, bredd 16,5 mm, någon mindre ojämnhet   Vikt: 11,7 g

Halskedjor + Hänge "Kors",...

Dekoration, Ros med överdrag/plätering i 24K guld, naturlig storlek, längd 28,5 cm, certifikat medföljer, originaletui (32x11x5 cm), fint skick  Skickas med paket.

Dekoration, Ros med överdr...

Armband Kejsarlänk, silver 925/1000, längd 21 cm, bredd 4,5 mm, tillverkarstämpel CCC, fint skick  Vikt: 18,8 g

Armband Kejsarlänk, silver...

Se kontorets övriga auktionsvaror