Collier med semibarocka, odlade saltvattenspärlor. Pärlorna är c:a Ø 8,8 mm. Den är 61,5 cm lång. Kistlås i vitt guld 18K med småpärlor och en gråtonad halvpärla; stämplat Stigbert, HE (Heribert Engelbert), Stockholms stadsstämpel, 18K, X9 (1972) och kattfot.
Auktnr | SE73.20210304.A7243 |
Utropspris | 1 500 kr |
Aktuellt bud | 2 800 kr |
Stänger | 2021-03-04 19:43:12 |
Provision | 420 kr |
Frakt | 129 kr |