Tornedal i äkta silver (830/1000): uppläggningssked (228 mm) samt en uppläggningsgaffel (215 mm). Båda stämplade HANDSMIDE, COP (CO Persson), Haparandas stadsstämpel, 830, kattfot, S & F10 (1980). De väger 118g tillsammans. Normalt bruksskick.
Auktnr | SE73.20210311.A7288 |
Varukategori | Silver / Bestick |
Utropspris | 700 kr |
Aktuellt bud | 1 200 kr |
Stänger | 2021-03-11 19:07:30 |
Provision | 180 kr |
Frakt | 129 kr |