Ring i 18K guld med en svart sten (smårepor, lite nött i fattningen). Den är 2,3 - 12,5 mm bred, är i storlek 19,5 och väger 4,6g. Otydlig tillverkarstämpel, Stockholms stadsstämpel, kattfot, 18K & R8 (1943).
Auktnr | SE73.20210520.A7935 |
Utropspris | 1 400 kr |
Stänger | 2021-05-20 19:10:00 |
Provision | 210 kr |
Frakt | 129 kr |
20/5 19:10 | ABV1866 | 1 400 kr |