Ring i 18K guld med en knallröd sten. Den är 1,4 - 5,2 mm bred, är i storlek 16 och väger 2,3g. Tillverkad av G Dahlgren & Co. i Malmö. Stämplad 18K, kattfot & otydlig årsstämpel K7 (1912)?.
Auktnr | SE73.20210617.A8079 |
Utropspris | 900 kr |
Stänger | 2021-06-17 19:04:00 |
Provision | 135 kr |
Frakt | 129 kr |
17/6 19:04 | ABV1866 | 900 kr |