Collier med dekor av bärnsten, ca 41cm, bredd ca 2-4mm, halvstelt/ stretch. 925/1000 silver Vikt: 7,5 g

125 kr

(marya)

Auktnr SE16.20211207.A75104
Varutyp Smycken; halskedjor
Utropspris 50 kr
Aktuellt bud 125 kr
Stänger 2021-12-07 11:04:00
Provision 19 kr
Frakt 45 kr

Väska, Wallet On Chain, Chanel, korallrött quiltat skinn med silverfärgade detaljer, serienr 18287496, monogramdekor vid låset, en ytterficka, tre innerfickor samt sex fack, mått ca 19x13cm, äkthetscertifikat, bruksskick, fläckar inuti, behov av rengöring, dustbag.

Väska, Wallet On Chain, Ch...

Herrur Ginsbo-Matic CoastGuard snr.712825, stål, doublé, Ø 34mm, datum, automat, repigt plexiglas.

Herrur Omega Seamaster Calendar Automatic, datum, stål, automat, Ø 34mm, plexiglas, flexlänk, något repigt glas, skadad urtavla, trög krona, inga tillbehör.

Herrur Omega, manuell boett i 18K, Ø 35mm, graverad bakboett, plexiglas, flexband i stål/doublé.

Digital systemkamera Fujifilm X-T10, snr: 57L12173, 16 MPX, ISO 200-51200, filmning 1080/60p, Serietagning 8 bilder/s, SD-minneskort,  Objektiv Kiwi Studios LMA-M42X AP50705, 1:2.8, f=35mm, snr 392651, batterigrepp, laddare, kameraväska Billingham.  Skickas med postpaket.

Ring, Bvlgari B-Zero, vit keramik, stl ca 16½, 52, bredd ca 12mm, originaletui. 18K   Vikt: 9,6 g

Elgitarr Epiphone Special Model II, snr. 16122300223, repig, sträng saknas, mjukt skadat fodral.  Skickas med postpaket.

Elgitarr ESP LTD Viper 10, snr H0906148, Kina, repor, kantstött, slitet mjukt fodral.  Skickas med postpaket.

Carmoséring med blå safir samt diamanter, ca 0,05ctv, stl 17, bredd 2 - 10,7mm. 18K Vikt: 2,6 g

Carmoséring med blå safir...

Hänge med blå topas samt diamanter ca 0,10ctv, längd ca 13,5mm, bredd 7mm. 18K Vikt: 0,8 g

Hänge med blå topas samt ...

Carmoséring med blå safir samt diamanter, ca 0,03ctv, stl 18¼, bredd 1,8 - 11mm. 18K Vikt: 2,2 g

Carmoséring med blå safir...

Plakett, medalj Kauko Kalervo Räsänen 1974, ca Ø59,5mm, dekor i relief, nr 012/100, Sporrong år 1975, stötskada. 18K Vikt: 188,2 g

Hänge hjärta, Guldfynd, med diamanter 12xca0,005ct åttkantslipade, 925/1000. Silver  Vikt: 0,8 g

Hänge hjärta, Guldfynd, m...

Tavla Georg Lindström, olja på pannå, Gamla Stan, ca 60x50cm, signerad, träram.  Skickas med postpaket.

Tavla Georg Lindström, olj...

Kedja i vitguld ca 44cm. 18K 3,2g

Ring med blå safir samt diamanter, ca 0,12ctv, stl ca 17, bredd 2,3 - 6mm, en diamant något lös, smärre nagg på safir, sliten rodiering, vitguld. 18K Vikt: 3,5 g

Ring med blå safir samt di...

Ett par örhängen med röda stenar, längd ca 13mm, bredd 7mm. 14K Vikt: 1 g

Ett par örhängen med röd...

Collier i tråd med gröna och rosa stenar, lås och mellanled i gulmetall, 50cm, bredd ca 6mm, integrerat hänge med emalj i 22K, ca 37x42mm, färgbortfall. 22K bruttovikt 42,3g

Collier i tråd med gröna ...

Hänge silvertacka, tillverkad för den engelska drottningens silverjubileum år 1977, ca 45mm, bredd ca 14mm, Sheffield England. 925/1000 Silver Vikt: 29,9 g

Hänge silvertacka, tillver...

Ett par stövlar Pistol Boots, Acne, höga, svart läder, storlek 38, klackhöjd ca 7,5 cm, märkta Made in Italy, vintage, bör omklackas, slitage samt märken på lädret, inga tillbehör.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Ett par stövlar Pistol Boo...

Se kontorets övriga auktionsvaror