Auktion pågår nu, 92 st utrop

Träffar: 3391   « Föregående 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 170 Nästa »

6 Gafflar, Atelier Borgila AB år 1976, längd ca 17,6cm, 925/1000 silver Vikt: 274,7 g

6 Knivar med rostfria blad/fyllda skaft, elier Borgila AB år 1977, längd ca 19,5cm, bruttovikt: 427gram  Vikt: 427 g

5 Coaster, Hallbergs Guldsmeds Ab C G 1944, Ø8cm, silver Vikt: 219,4 g

Ring med odlad pärla Ø 10mm & diamanter ca 6x0,05ct, något skev skena, stl: 17 ¼, pärla rörlig, 18K Vikt: 3,6 g

Ring med odlad pärla Ø 10...

Ett par örhängen med odlade sötvattenpärlor & diamanter ca 1x0,03ct vardera, längd pärla ca 13mm, bredd ca 10mm, 18K Vikt: 6,7 g

Ett par örhängen med odla...

Ett par örhängen med markasiter & stenar i glas, större nagg, längd ca 4,5cm, stopp saknas, silver Vikt: 4,5 g

Ett par örhängen med mark...

Brosch med syntetiska spineller & vita stenar, längd ca 5cm,, bucklig nål, 875/1000 silver Vikt: 7,3 g

Ett par örhängen, Mus samt ost, stämplade K&L, längd ca 14K Vikt: 1,8 g

Ett par örhängen, Mus sam...

Ett par örhängen, Ø 17mm, bucklor, 18K Vikt: 9,5 g

Ett par örhängen, Ø 17mm...

Nyckelring/ bag charm, Hermes "Hippo" Annee des fleuves 2005, längd ca 34mm, med originalask,

Hundvisselpipa med orange läderrem Hermes, originalask

Hundvisselpipa med orange ...

Armband x-länk, längd 20cm, bredd 27mm, Segir Aktiebolag, Köping, 1958, bruksslitage, 18K. Vikt: 64,6 g

Armband x-länk, längd 20c...

Armband x-länk med berlock, längd 19,5cm, bredd 10mm, Georg W Wahl, Danderyds Guldsmedja, Stockholm, 1954, bruksslitage, 18K.  Vikt: 32,7 g

Armband x-länk med berlock...

Ring med diamanter 3x0,02ct, en diamant möjligen syntetisk, stl 16½, bredd 2-4mm, finska stämplar, gravyr, 18K. Vikt: 4,1 g

6 Punschkoppar Markströms Guldsmeds Ab K G 1948, graverade, höjd ca 4,2cm, silver Vikt: 161,7 g

6 Punschkoppar Markströms ...

Brosch med vita stenar, nagg,  svensk importstämpel, längd ca 37mm, bredd ca 28mm, 835/1000 silver Vikt: 10,6 g

Ring med orange sten, stl: 16 ½, 835/1000 silver Vikt: 3,3 g

Armband längd ca 20,5cm, bredd ca 3mm, silver Vikt: 4,3 g

Armband längd ca 20,5cm, b...

Armband Bismarck, längd ca 18,5cm, bredd ca 8mm, svensk importstämpel, silver Vikt: 12,5 g

Armband Bismarck, längd ca...

Hänge med agat & ametist, fattning ej stämplat, längd ca 5cm, bredd ca 3cm Vikt: 8,9 g

Hänge med agat & ametist, ...