Auktion pågår nu, 322 st utrop

Träffar: 3504   « Föregående 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 176 Nästa »

Ett par örhängen med vita stenar ca Ø3mm, snurrebussar saknas, slitage, 18K. Vikt: 0,4 g

Ett par örhängen med vita...

Ett par örhängen med diamanter, 2x ca 0,02ct, snurrebussar saknas, slitage, vitguld 18K. Vikt: 0,3 g

Ett par örhängen med diam...

Ring, Tiffany & Co, helallians med diamanter 37 x ca 0,02ct, stl 16¼, bredd 2mm, med etui, mindre märken, etui med fläckar, platina.

Ring med diamant ca 0,20ct, TW/Si, stl:15¼, Örns Juvelatelje, Göteborg, 18K vitguld Vikt: 2,3 g

Ett par manschettknappar, ca 18x13mm, slitage,  925/1000 silver.  Vikt: 7,1 g

Kedja Pansar, manglad, längd 42, bredd 3mm, slitage, 18K. Vikt: 12,2 g

Kedja Pansar, manglad, län...

Halsduk, ca 180x28,5cm, fl...

Ett par örhängen med diamanter, 2x ca 0,005ct, ca 15x6mm, slitage, bucklor, 18K.  Vikt: 1,9 g

Ett par örhängen med diam...

Snurrebuss, 14K.  Vikt: 0,1 g

Snurrebuss, 14K. Vikt: 0,1 g

Ett par med diamanter 2 x ca 0,10ct samt 6 x 0,05ct, slitage, vitguld 18K. Vikt: 2,4 g

Kedja Venezia, förgylld, längd 70cm, bredd 1mm, silver, slitage.  Vikt: 6,9 g

Kedja Venezia, förgylld, ...

Kedja Venezia, längd 49cm, bredd 1mm, slitage, silver. Vikt: 2,8 g

Kedja Venezia, längd 49cm,...

Ring, stl 20, bredd 5mm, slitage, gravyr, 925/1000 silver.  Vikt: 5,8 g

Hänge med mabépärla, ca 30x 13mm, slitage, någon mindre spricka, 18K.  Vikt: 2,9 g

Hänge med mabépärla, ca ...

Ett udda örhänge, defekt, 18K.  Vikt: 1,8 g

Ett udda örhänge, defekt,...

Hänge med opaler, ca 40x15mm, slitage, sprickor, 14K. Vikt: 3,3 g

Hänge med opaler, ca 40x15...

Collier med odlade pärlor, längd 41cm, bredd 6mm, pärlor med slitage, 18K. Vikt: 5,4 g

Collier med odlade pärlor,...

Mikhail Chemiakin född. 1943, akvarell/gouache, Full Moon 1, 1984, ca 76,5x57cm, rammått ca 99x78cm Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Mikhail Chemiakin född. 19...

Ett snapsglas, Gunnar Cyrén, "Snapsdjävul blå", ur serien Nobel, Orrefoers, höjd 16,2cm, håller 4cl, signerad GC.CN.

Ett snapsglas, Gunnar Cyré...