Auktion pågår nu, 332 st utrop

Träffar: 389   « Föregående 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 Nästa »

Armbandsur Girard Perregaux, 18K, manuell, 35x23mm inklusive horn, ljus urtavla, nr 85731694, läderband med original kroklås i doublé, 22,5cm, bruksskick, bruttovikt 26,1g, etui ej original, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20240612.A91558

Klockor / Herrur Malmö Triangeln

Stänger: 2024-06-12 12:45:00

Damur, ALVICA, 18K, Ø16mm, guldarmband x-länk 16cm, defekt/går ej, 18K, bruttovikt: 22,5g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A51100

10 000 kr

Klockor / Damur Solna

Stänger: 2024-06-12 14:01:30

Damur Sully Special, boettnr: 16280, Ø17mm, manuell, repigt glas, 18K, bruttovikt: 5,1g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62394

1 800 kr

Klockor / Damur Solna

Stänger: 2024-06-12 14:25:30

Ett udda örhänge med vit sten, Ø1,9mm, saknar snurrebuss, förgylld silver 925/1000 Vikt: 0,1 g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62405

5 kr

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2024-06-12 14:31:00

Collier med guldfärgad tråd samt troligen aventurinkvarts, en grön sten fattad i 21K, längd ca 78cm, Ø4mm, defekter/ojämnheter, 21K bruttovikt: 17,9g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62421

Guld / Kedjor & collier Solna

Stänger: 2024-06-12 14:39:00

Ett par örhängen med troligen aventurinkvarts samt grön sten, 17,8x13,7mm, Ø4mm, saknar snurrebussar, en sten defekt, slitage, 21K.  Vikt: 2,3 g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62422

Guld / Örhängen Solna

Stänger: 2024-06-12 14:39:30

Ring 8/8-slipade diamanter 5 x 0,01ct samt troligen smaragd, stl: 16½, bredd 2,9-7,6mm, urgrävd skena, något bucklig, tre diamanter med nagg/skador, 18K.  Vikt: 3,6 g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62457

Guld / Ringar Solna

Stänger: 2024-06-12 14:56:30

Ring med färgade stenar, st: 16½, bredd 1,7-10,3mm, urgrävd skena, 18K.  Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62459

1 700 kr

Guld / Ringar Solna

Stänger: 2024-06-12 14:57:30

Ett par örhängen med odlade sötvattenpärlor samt vita stenar, Ø8mm, saknar snurrebussar, vitguld 18K.  Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62503

Guld / Örhängen Solna

Stänger: 2024-06-12 15:19:00

Ett par örhängen med briljantslipade diamanter 14 x 0,02ct samt 8/8-slipade diamanter 36 x 0,0075ct, GHA, saknar snurrebussar, vitguld 18K.  Vikt: 1,4 g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62509

Guld / Örhängen Solna

Stänger: 2024-06-12 15:22:00

 Del av bälte med stenar, infattade Turkiska lira i 21K, längd 34cm, bredd 35,5-52,6mm,  defekt del vid fästet, en sten saknas, 21K.   Vikt: 122,3 g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62567

Guld / Övriga smycken Solna

Stänger: 2024-06-12 15:50:00

Damur Cartier Paris Vermeil, quartz, förgyllt silver, Ø30mm, safirglas, serie-nr: 1444410 / 18, original läderband, original spänne, sliten förgyllning, slitet band, krona något trög, box

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62583

Klockor / Damur Solna

Stänger: 2024-06-12 15:56:30

Herrur Omega De Ville, stål/guld, quartz, serie-nr: 54964550, Ø32mm, safirglas, datum, läderband original, gravyr, etui med slitage samt färgbortfall

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62584

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2024-06-12 15:57:00

Herrur Certina, boett i 14K, länk i 18K, manuell, serie-nr: 851 1210 65, Ø33mm, plexiglas, inga tillbehör, bruttovikt: 64,1g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62585

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2024-06-12 15:57:30

Herrur Tissot, 18K, quartz, serie-nr: H674330, Ø33mm, datum, safirglas, läderband med slitage, repig boett, gravyr, inga tillbehör, bruttovikt: 28,5g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62591

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2024-06-12 16:00:30

Ett par örhängen bismarck med diamanter 4 x ca 0,005ct, 13x5mm, saknas en snurrebuss, 18K  Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62619

600 kr

Budledare: jabbarhadi_50 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Solna

Stänger: 2024-06-12 16:14:30

Herrur Seiko 5, stål/doublé, automat, 34mm, dag, datum, ref: 7S26-0280, serienr: 074438, repigt samt mindre nagg, defekt viklås, längd 21cm, bruksslitage

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62665

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2024-06-12 16:37:30

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62700

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2024-06-12 16:55:00

Auktionsnummer: SE18.20240612.A62701

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2024-06-12 16:55:30