Auktion pågår nu, 83 st utrop

Träffar: 3614   [1] 2 3 ... 181 Nästa »

Skål, äpple, pressglas, höjd ca 5cm, längd ca 12,5cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R77840

25 kr

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:11:00

Ljusstake mässing barockstil, 1900-tal, höjd 24cm, mässing, ostämplad Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R73177

1 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:10:30

Tavla, litografi, Elisabeth Nyman, signerad i trycket, ej numrerad, dagmått 25,5x35cm, ej examinerad ur ram. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240515.R77277

Konst & antikviteter / Grafik Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:10:00

Auktionsnummer: SE1.20240515.R75602

Stänger: 2024-05-15 19:09:30

Figurgrupp, porslin, dansande kvinnor, Royal Dux, höjd ca 33cm, slitage, några avslagna fingrar.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240515.R74948

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:09:00

Mapp

Auktionsnummer: SE1.20240515.R75744

Stänger: 2024-05-15 19:08:30

6 st Serietidningar, Kalle Anka år 1951:8, 1961:11, 1972:7, Daffy 1966:5, Walt Disneys serier (Musse Pigg) 1972:8, Dennis 1961:19, fläckar mm. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R73812

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:08:00

Auktionsnummer: SE1.20240515.R74762

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:07:30

Matta, röllakan, 222x168cm, fläckar Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240515.R69729

1 kr

Möbler & design / Mattor & textilier Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:07:00

Liten kakspade, längd ca 14,8cm, otydliga stämplar år 1944, silver Vikt: 23,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R79364

175 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:06:30

Matta, orientalisk, figural, bomull på silkesvarp, ca 113x72cm.   Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R74438

125 kr

Budledare: babi1000 Antal bud: 6

Stänger: 2024-05-15 19:06:00

Ett par skor Tod´s, Gommini Tronchetto stl 40, brun, skopåse samt kvitto (ny pris 4499kr dec-2019). Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R73167

Fashion / Kläder & skor Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:05:30

Tavla Robert Högfeldt, spegel spegel på väggen där.., blandteknik, stl ca31x23cm, signerad, gulnad, ej examinerad ur ram. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240515.R72003

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:05:00

Tavla, akvarell, Johan-Fredrik Isberg, monogramsignerad,

Auktionsnummer: SE1.20240515.R78275

Stänger: 2024-05-15 19:04:30

Ströare, tillverkad av Pehr Zethelius, Stockholm år 1807, med vapengravyr från grevliga ätten Reenstierna, längd 18,5cm, något buckligt skaft, sprickor, silver Vikt: 59,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R77017

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:04:00

Ströare, Jacob Engelbert Sundberg, Sundsvall 1855, dekor av akantusblad, längd 22cm, slitage, mindre skev, någon mindre bristning, silver.  Vikt: 52 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R77273

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:03:30

Skål med lock, Rosenthal Studio Linie, höjd 7,5cm, Ø 12cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R75735

75 kr

Budledare: meebu Antal bud: 5

Stänger: 2024-05-15 19:03:00

Auktionsnummer: SE1.20240515.R76898

Fashion / Accessoarer Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:02:30

Auktionsnummer: SE1.20240515.R75379

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:02:00

[1] 2 3 ... 181 Nästa »