Auktion pågår nu, 247 st utrop

Träffar: 338   « Föregående 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17 Nästa »

Herrur Seiko 5 Sport, automatisk, GMT, Ø ca 41mm, ref:4R34-00A0, stål, viklås, något repigt, inga tillbehör

Herrur Casio Lineage, quartz, Ø ca 39mm, ref: LCW-M170, 5161, snr:006A265A, stål, inga tillbehör

Herrur Diesel, stål, quartz, Ø ca 46mm,  ref: DZ-1807, snr: 252108, repor på glas, färgbortfall på boett, gummilänk, inga tillbehör

Herrur Diesel, stål, quart...

Damur Longines Dolce Vita, quartz, liten sekundvisare, Ø ca 20mm, L5.155.4, snr: 32100055, stål, repig, inga tillbehör

Armbandsur Baume & Mercier Geneve, stål, quartz, ca 34x28,5mm, referensnr 65341, serienr 3493195, kronograf, datum, kort stållänk ca 17cm, repig, slitage, går ej, behov av batteribyte, skadad box, inga övriga tillbehör.

Armbandsur, Certina Argonaut, Diver, Ø37mm, s.k. "Cross Dial", Ref nr 5801122, ser nr 6719098, cal 25-651, stål, automatisk, datum, 1960-tal, läderband defekt, repigt plexiglas och boett, inga tillbehör.

Udda snurrebuss. 14K Vikt: 0,2 g

Ett par örhängen med diamanter ca 0,01ctv , ca 8x8mm, saknar en snurrebuss. 18K  Vikt: 0,9 g

Ett par örhängen med diam...

Ett par örhängen, ca 29x5mm, saknar en snurrebuss. 18K  Vikt: 1,5 g

Ett par örhängen, ca 29x5...

Armbandsur, Fleurier Watch, 18K, 31mm, 542002, manuell, gravyr år 1976, repor på plastglas, svart originalband. Bruttovikt 31,0g

 Herrur, Certina, Ø33,3mm, 18K, quartz, datum, safirglas, Ref.nr.158 9289 68, lätta repor, originalband. Bruttovikt 31,2g

Herrur, Certina, Ø33,3mm,...

Armbandsur Grand Prix Berne 1914 Election, stål, manuell, 31mm, stållänk ca 18,5cm, liten sekundvisare, repigt plexiglas och boett, skadad urtavla, inga tillbehör.

Armbandsur Certina Waterking 215, stål, manuell, 33,5mm, boettnr 5301 210-5, 7888964, datum, stållänk Citizen ej original ca 17,5cm, repigt plexiglas, inga tillbehör.

Fickur Longines, 7 Grands Prix 1900, boett i silver 800, manuell, 52mm, boettnr 4319293, liten sekundvisare, innerboett i silver 800, niello-dekor med blommor på baksida, skadad urtavla, repig, bruttovikt 88,3g, inga tillbehör.

Herrur Certina 14K, quartz, 33,5mm, refnr 115.3810.65, datum, defekt, går ej, krona saknas, gravyr, repigt plexiglas, saknar armband, bruttovikt 21,5g, inga tillbehör.

Vas, höjd 13cm, design Svend Hammershöi för Kähler keramikverkstad, märkt HAK, 1930/40-tal, Danmark, orange uranglasyr, keramik Skickas med paket.

Vas, höjd 13cm, design Sve...

Herrur Omega Seamaster De Ville, guld på stål, manuell, 34mm, datum, repigt plexiglas, trög uppvridning, servicebehov, slitet läderarmband ej original, inga tillbehör.

Ett par örhängen Bismarck, längd 22mm, bredd 3mm, snurrebussar saknas, ostämplat, 18K  Vikt: 0,7 g

Ett par örhängen Bismarck...

Ett par örhängen med lila stenar, snurrebussar saknas, defekta, 18K Vikt: 1,2 g

Ett par örhängen med lila...

Ett par örhängen, längd 8,7mm, bredd 6,6mm, något skeva, en snurrebuss saknas, 18K  Vikt: 0,4 g

Ett par örhängen, längd ...