Träffar: 338   « Föregående 1 ... 13 14 [15] 16 17 Nästa »

 Armbandsur Seiko 5, automat, 42mm, stål med länk, referensnr: 4R36-07G0, serienummer: 784627, dag, datum, (engelska tyska), glasbaksida, viklås, bruksskick, inga tillbehör.

Armbandsur Seiko 5, automa...

Damur, Gucci, ca Ø25, stål, quartz, ref: 1400, serienummer: 0248398,  doublé, bortfall i förgyllning, ca 17cm, certifakt från NK 2001, box.

Damur, Gucci, ca Ø25, stå...

Hänge, burlesque ögonmask, 21mm, 18K

Hänge, burlesque ögonmask...

Armbandsur Swatch/Omega, MoonSwatch, Misson to Jupiter, bioceramic, quartz, ca 42mm, kronograf, plexiglas med smärre repor, Velcro-band, manual, kvitto, box

Herrur Landeron Chronographe Pilote, manuell, kronograf, Ø 39mm, plexiglas, armbandet ej original, armbandet slitet/spruket vid fästet, repor på glaset, kronografen nollställer lite fel

Herrur Timex Diver, automatisk, datum, Ø 38mm, plexiglas, armband i canvas, repor i glaset

Herrur Schaumburg Watch Up & Down Flieger, Lindburgh & Benson, manuell, power reserve, Ø 42mm, nr: 696, läderarmband, box/fodral, ytterkartong, läderarmbandet ej original, armbandet skall sitta med skruvar vilket denna saknar/sitter med vanliga stift

Ett par örhängen med gröna stenar, 11x6mm, saknar en snurrebuss, 21K, bruttovikt 1,7g Vikt: 1,7 g

Ett par örhängen med grö...

Ett udda örhänge, defekt, saknar snurrebuss, 18K Vikt: 0,1 g

Ett udda örhänge, defekt,...

Örhängen, ca 20x7mm, ena snurrebussen ej guld, lätt repiga, 18K Vikt: 0,9 g

Örhängen, ca 20x7mm, ena ...

Herrur Certina Bristol 195, manuell, läderband, Ø34mm, repor på boett och glas, inga tillbehör

Herrur Jacques Lemans, #42-6.1, kronograf, ca Ø43mm, viklås, stållänk, inga tillbehör

Damur, Eterna, Quartz, 18K i länk och boett, längd (inklusive ur) 17cm, går ej, 18K, bruttovikt 16,2g

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust, automatisk, 18K, datum, ca Ø36mm, ref-nr: 16018, serie-nr:9175700, år ca 1986/87, kaliber:3035, verk-nr:2112673, boett-nr:16000, med läderband kalvskinn Hirsch 20 Paul, original viklås guldspänne 18K, nr: 24809, nagg på glas vid 12, inga tillbehör  Vikt: 0 g

Damur Gant stål, quartz, Ø 38mm, pärlemourtavla, vita stenar i ringen, stållänk, en extra länkbit.  Vikt: 0 g

Damur Gant stål, quartz, ...

Mynt, 100kr, Förtroende, säkerhet, nedrustning, Stockholm Europa, Sverige 1984, Ø ca 32mm, plastetui, silver 925/1000 Vikt: 16,1 g

Mynt, 100kr, Förtroende, ...

Damur Tissot Seastar, automatisk, datum, Ø ca30mm, stål med läderband, kort band, repigt glas Vikt: 0 g

Fickur Drott, manuell, liten sekundvisare, röd 24 timmars visning, Ø ca 48mm, snr:58287, otydliga stämplar, skavd urtavla, bucklig, innerboett metall, silver, bruttovikt: 79g Vikt: 79 g