Auktion pågår nu, 573 st utrop

Träffar: 3635   « Föregående 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 182 Nästa »

Hänge Kors, 18K guld, tillverkarstämpel IPO, längd inkl. ögla 27 mm, bredd 13 mm, fint skick Vikt: 1 g

Hänge Kors, 18K guld, till...

Halskedja Pansar, 18K guld, Svedbom & Co AB (KFS), ej massiv modell, längd 46,0 cm, bredd 3,5 mm, fint skick Vikt: 9,2 g

Armband Pansar, 18K guld, Svedbom & Co AB (KFS), ej massiv modell, längd 18,5 cm, bredd 3,5 mm, fint skick Vikt: 3,8 g

Ring, 18K guld, Cubic Zirconia Ø 6 mm, fattning i vitguld, svensk kontrollstämpel, Ø17,0 mm, bredd 2,3 - 6,5 mm, fint skick, sten utan anmärkning Vikt: 2,9 g

Halskedja Venezia, 18K guld, Balestra Italien, IPO, svensk kontrollstämpel, längd 39,0 cm, bredd 0,8 mm, fint skick Vikt: 2 g

Ring Bismarck, 18K guld, Guldfynd (GHA), Ø16,0 mm, bredd 1,5 - 6 mm, fint skick Vikt: 1,6 g

Halskedja Kejsarlänk, herrmodell, silver 925/1000, inre mått 58 cm, bredd 11 mm, lås saknas, bruksskick  Vikt: 274,8 g

Halskedja Kejsarlänk, herr...

Halskedja X-länk, 18K guld, doserad modell, Clareus Guldsmeds Ab (TC), Stockholm, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 45,5 cm, bredd 6-9 mm Vikt: 22,1 g

Halskedja X-länk, 18K guld...

Ring, 18K guld, strukturmönstrad modell, Ø18,0 mm, bredd 4,5 - 10 mm, fint skick Vikt: 2 g

Ring, 18K guld, strukturmö...

Armband Kejsarlänk, silver 925/1000, längd 21 cm, bredd 4,5 mm, tillverkarstämpel CCC, fint skick  Vikt: 18,8 g

Armband Kejsarlänk, silver...

Halskedja Bismarck, 18K guld, doserad modell, Guldsmedjan Hilden Holger (GHH), Sala, svensk kontrollstämpel, längd 44,0 cm, bredd 3 - 6,5 mm, fint skick Vikt: 11 g

Ljusstakar, silver, 2 par, höjd 7 resp. 8,5 cm, ett par fyllda, bruksmärken, gravyr, bruttovikt 292,3 gram

Diverse guldsmycken, 18K guld, defekter/bruksmärken, bruttovikt 13,1g

Retro Hänge 1970-tal, stor modell, silver, Bergkristall (Ø15,5 mm), längd 86 mm, bredd 53 mm, Svedboms Guldsmeds Ab Vetlanda, tillverkad 1972, sten utan anmärkning, fint skick  Vikt: 16,1 g

Retro Hänge 1970-tal, stor...

Ring, 18K guld, Diamanter 5 x 0,001ct, svensk kontrollstämpel, Ø19,0 mm, bredd 1,5 - 3 mm, fint skick Vikt: 1,6 g

Diverse guldsmycken, 18K guld, 4 delar, defekter Vikt: 3,8 g

Retro Hänge 1960/70-tal, stor modell, oxiderat silver, vita stenar, längd inkl. ögla 58,5 mm, bredd 44,5 mm, Svedboms Guldsmeds Ab Vetlanda, utan tillverkningsår, fint skick  Vikt: 12,1 g

Retro Hänge 1960/70-tal, s...

Örhängen, 18K guld, tvåfärgad modell, Diamanter 6 x 0,02ct, tillverkarstämpel FHS, längd 16 mm, bredd 11 mm, originalploppar, mycket fint skick Vikt: 7,2 g

Örhängen, 18K guld, två...

Del av glasögon, 18K guld Vikt: 3,2 g

Del av glasögon, 18K guld ...

Retro Armband 1970-tal, silver, geometrisk dekor, längd 20,5 cm, bredd 38 mm, Svedboms Guldsmeds Ab Vetlanda, tillverkad 1970, en dekor har släppt i lödning till ring (spetsig del), kan lätt åtgärdas, för övrigt i fint skick  Vikt: 61,3 g