Auktion pågår nu, 285 st utrop

Träffar: 151   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 8 Nästa »

Ring med Kalcedon, sliten, stl: 16½, bucklig skena, stämplad JP, årsstämpel saknas, 18K Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56822

1 500 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:10:30

Ring med onyx, stl: 21 ¼, , bucklig skena, otydliga  stämplar år 1930, 18K Vikt: 8,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56823

3 900 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:11:00

Ring med emalj, stl: 24, bredd ca 7mm, graverad, stämplad GTS, 18K Vikt: 8,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56824

4 900 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:11:30

Hänge/brosch med odlad pärla Ø 4mm, längd ca 34mm, bredd ca 23mm, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB 1963, 18K Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56825

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:12:00

Ring med safir (sliten), defekt fattning, diamanter ca totalt 0,28ct, 1 diamant möjligen syntetisk, stämplar saknas, stl: 17 ¼, 18K Vikt: 4,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56826

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:12:30

Ring med stenar, sliten, stl: 16, 18K Vikt: 2,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56827

1 600 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:13:00

Hänge med vit sten, längd ca 15mm, bredd ca 8mm, 18K Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56828

900 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:13:30

Kedja längd ca  44,5cm, bredd ca 1mm, 18K Vikt: 3,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56829

2 300 kr

Guld / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:14:00

Collier längd ca 39cm, bredd ca 14mm, mindre bucklor, Svenska Guldvaruaktiebolaget T Be 1962, 18K Vikt: 55,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56830

Stänger: 2024-05-08 19:14:30

Ring med äldre briljantslipade diamanter, 4x ca 0,20ct, 2x ca 0,25ct, 8x ca 0,01ct, kvalitet ca TW/VS-SI, E.A. Thomasson, Stockholm 1947, stl: 17, bredd ca 4-9mm, 18K Vikt: 7 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56831

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:15:00

Ring med diamant ca 1x0,35ct enligt garvyr, Spectra, otydliga stämplar, ca TW/VS, stl: 16 ¾, 18K  Vikt: 3,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56832

3 800 kr

Budledare: artur11_ Antal bud: 3

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:15:30

Ring med diamanter 3 x ca 0,10ct samt 8 x 0,02ct, ca TW-W / VS-SI, stl: 16, 16½, 18K Vikt: 4,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56833

3 600 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:16:00

Hänge/brosch med camé, otydlig text a tergo, GFAB, årsstämpel saknas, längd ca 48mm, bredd ca 33mm, 18K Vikt: 7,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56834

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:16:30

Armband Pansar, längd ca 20cm, bredd ca 6mm, otydliga stämplar, 18K Vikt: 18,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56835

11 200 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:17:00

Armband Pansar, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab 1924, längd ca 18,5cm, bredd ca 4mm, säkerhetskedja saknas, 18K Vikt: 7,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56836

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:17:30

Armband,  längd ca 20cm, bredd ca 9mm, slitage, Svedboms Guldsmeds Ab Hov 1960, 18K Vikt: 11,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56837

6 900 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:18:00

Damur Homis 14K # 238061, graverad boett, defekt, Ø 21mm, med länk 18K,  bruttovikt: 15,5gram

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56838

5 000 kr

Klockor / Damur Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:18:30

Herrur Certina blue ribbon, Ø 34mm,# 9133434, graverad boett, repigt glas, 18K, med länk 18K, otydliga stämplar år 1979, bruttovikt: 62,3gram

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56839

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:19:00

Armband längd ca 20cm, bredd ca 12mm, 14K  Vikt: 20,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56840

9 300 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:19:30

Ring med diamant ca 1x0,50ct, TW-W(H)/VS, slitna fattningar, stl: 15¾, Kaplans Safir AB 1987, 18K Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56841

6 500 kr

Budledare: artur11_ Antal bud: 1

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:20:00