Träffar: 206   « Föregående 1 ... 9 10 [11]

Figurin Nao, Spanien, flicka i nattkläder, 28cm. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE4.20240508.R488793

25 kr

2024-05-08 11:06:30

Budledare: pelikan51 Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-08 11:06:30

Auktionsnummer: SE4.20240508.R484680

Klockor / Herrur Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-08 11:07:00

5 ringar i sten, Hematit och troligen Nefrit/Jadeit, stl 16½, stl 2x17, 2x17½, bredd3-6mm.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE4.20240508.R488924

75 kr

2024-05-08 11:07:30

Budledare: novali Antal bud: 1

Fashion / Accessoarer Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-08 11:07:30

Bestick/serveringsspett med handtag i ben samt utsmyckade detaljer i metall, tidigt 1900-tal, spettet märkt Cast Steel, total längd 33cm. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE4.20240508.R488425

Övrigt Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-08 11:08:00

2 ugnssäkra formar Gustavsberg, Kåge, Eldorado, 9cm/Ø18cm, ena med handtag och lock,  6cm/Ø14cm.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE4.20240508.R486791

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-08 11:08:30

Tavla  Christian Fredrik Swensson (1834-1909),  marin, olja på duk, färgbortfall, krackeleringar, mindre skada i duken, defekter på ram, 121x82cm inklusive ram. FINNS FÖR VISNING PÅ PANTBANKEN ÖSTERMALM  Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Auktionsnummer: SE4.20240508.R485819

Konst & antikviteter / Måleri Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-08 11:09:00

« Föregående 1 ... 9 10 [11]