Träffar: 206   « Föregående 1 ... 9 10 [11]

Figurin Nao, Spanien, flicka i nattkläder, 28cm. Vikt: 0 g Skickas med paket.

5 ringar i sten, Hematit och troligen Nefrit/Jadeit, stl 16½, stl 2x17, 2x17½, bredd3-6mm.  Vikt: 0 g

Bestick/serveringsspett med handtag i ben samt utsmyckade detaljer i metall, tidigt 1900-tal, spettet märkt Cast Steel, total längd 33cm. Vikt: 0 g

2 ugnssäkra formar Gustavsberg, Kåge, Eldorado, 9cm/Ø18cm, ena med handtag och lock,  6cm/Ø14cm.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

2 ugnssäkra formar Gustavs...

Tavla  Christian Fredrik Swensson (1834-1909),  marin, olja på duk, färgbortfall, krackeleringar, mindre skada i duken, defekter på ram, 121x82cm inklusive ram. FINNS FÖR VISNING PÅ PANTBANKEN ÖSTERMALM  Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Tavla Christian Fredrik Sw...

« Föregående 1 ... 9 10 [11]