Auktion pågår nu, 573 st utrop

Träffar: 3635   « Föregående 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 182 Nästa »

Sillgaffel, modell: Rosen, 12cm, Finland, silver 813/1000 Vikt: 8,9 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94179

50 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:20:30

7 Skedar, udda modeller, gravyr, repor, silver 830/1000 Vikt: 101,2 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94180

700 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:21:00

Savonette, JCR, två boetter i 14K, 51mm, manuell, liten sekundvisare, boettnr: 145426, innerboett i metall, i läderfodral, smärre färgbortfall och defekter i urtavla, gravyr, repor, 14K

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94181

Klockor / Fickur Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:21:30

Collier med slipade stenar, tigeröga Ø8,4mm, AXION design,

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94182

Silver / Kedjor & collier Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:22:00

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94183

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:22:30

Ring, Fuck off, Funky Ring, Paparazzi, signerad Efva Attling, stl 19, doserad skena, 5mm hög klack, mått 29x11mm, repor, rodierat 925/1000 silver, originaletui Vikt: 26,5 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94184

Silver / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:23:00

Ring, Hope, signerad Efva Attling,“Vi alla behöver hopp. När modet sviker oss eller vi känner oss vilsna finns hoppet där och kan ge oss kraft och styrka igen. Det är det sista som lämnar oss.”  stl 18¼, bredd 10,8mm, bucklor, repor, 925/1000 silver, originaletui Vikt: 15,8 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94185

Silver / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:23:30

Scarf, Christian Dior, made in France, grön/beige, 65x65cm, bruksskick/fläckar/solkig, 100% siden

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94186

600 kr

Budledare: linnh1995 Antal bud: 8

Fashion / Kläder & skor Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:24:00

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94187

Fashion / Väskor Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:24:30

Handväska, GUCCI Icon Bit Medium, nr 229852, 493075, färg: mystic white, mått 44x28x14cm, innerficka med dragkedja, småfläckar/bläckmärken, lätt slitage på hörn, skinn

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94188

Fashion / Väskor Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:25:00

Kedja Venezia med hänge, odlad sötvattenspärla Ø12mm, längd: 42cm, bredd: 0,5mm, hängets mått: 19,5x3-12mm, La Perle New Zealand, pärla med rosa ton, kvitto, ask, 18K  Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94189

Guld / Kedjor & collier Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:25:30

Herrur, Tissot, 18K, quartz, 34mm, refnr: H674330, safirglas, datum, personlig gravyr från Stockholms stad, trasigt läderband, manual, box

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94190

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:26:00

Fiskgaffel med rosdekor, 16,5cm, slitage, silver 830/1000 Vikt: 20,2 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94191

125 kr

Budledare: tumba Antal bud: 1

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:26:30

4 koppar, höjd 5cm, Ø8cm, en med hårnålsspricka, 4 fat, Ø15cm, Imperial porcelain S t.Petersburg 1744, statsvapen, 1900-tal, porslin Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94192

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:27:00

Sked med rosdekor, 16cm, Finland, gravyr, slitage, silver 813/1000 Vikt: 22,8 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94193

150 kr

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:27:30

18 Skedar, 1 Servettring, udda, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 345,7 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94194

2 400 kr

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:28:00

Sked, Jerusalem, 11,5cm, silver 925/1000 Vikt: 13 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94195

75 kr

Budledare: eltita Antal bud: 1

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:28:30

Sparbössa i form av äpple, höjd 12,5cm, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsbergs studio, 1950-tal, lätt färgbortfall, nagg på lövet, chamotterat stengods, etikettmärkt

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94196

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:29:00

Figurin, Uggla, ur serien Minerva, höjd 6cm, Edward Lindahl, 1960-tal, Gustavsberg Studio, etikettmärkt, signerad E.L, keramik Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94197

Stänger: 2024-05-07 12:29:30

Vas, höjd ca 18cm, Ø6cm, Argenta 1029 III, design Wilhelm Kåge Gustavsberg, fiskdekor i silver, micronagg vid mynning   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94198

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:30:00