Auktion pågår nu, 573 st utrop

Träffar: 3635   « Föregående 1 ... 144 145 [146] 147 148 ... 182 Nästa »

Ett par vaser/bägare, höjd: 85mm, Råströms Silver- O Nysilverfabrik, Stockholm, 1973, 830/1000 silver, Vikt: 204,3 gram Vikt: 204,3 g

Ett par vaser/bägare, höj...

Ett par ljusstakar, K&EC Ceson Göteborg, 18cm, Ø23mm för ljus, bottenfyllda, år 1972, S830/1000, bruttovikt 383,8g Vikt: 383,8 g

Kaffekanna med lock, 22cm, Hallbergs Stockholm, år 1950, handtag i trä, silver Vikt: 767 g

Ett par ljusstakar, höjd 16cm, S&K, delvis fyllda,  barockstil, 830/1000, bruttovikt 562,6g Vikt: 562,6 g

Ett par ljusstakar, höjd 1...

12 Moccaskedar, 10,7cm, GAB, silver, etui Vikt: 118 g

Kaffeskedar 12st, modell Rosen, 10,5cm, 1960-tal, i etui, S830/1000 Vikt: 136,9 g

Fat, Ø16,5cm, höjd 2,5cm,...

12 Moccaskedar, 10cm, silver 830/1000, etui Vikt: 107,5 g

Ring, 14K vitguld, Safirer, Cubic Zirconia, tillverkare Diamonair, Ø17½ mm, bredd 3-17 mm, frontens storlek 17x17 mm, frontens höjd 13 mm, mycket fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 6,9 g

Ring, Dansk Design, 18K guld, Ametister Ø4-6 mm, stämplad Ib&W - Ibsen& Weeke, DENMARK, kontrollstämpel, Ø16½ mm, bredd 3-27 mm, frontens storlek 20x27 mm, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 10,5 g

Halskedja Bismarck, 18K guld, tvåradig doserad modell, N S E Guldvaru Aktiebolag, Köping, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 42,0 cm, bredd 6-11 mm, fint skick Vikt: 20,8 g

Örhängen, 18K guld, odlade sötvattenspärlor Ø6 mm, blåvitrosa ton, god lyster, ploppar stämplade GFP (Fryklund & Pålsson Guldateljen), Stockholm, svensk kontrollstämpel, fint skick Vikt: 1,5 g

Örhängen, 18K guld, odlad...

Vristlänk Singapore, 18K guld, Balestra Italien, KFS, svensk kontrollstämpel, längd 27,0 cm, bredd 1,3 mm, fint skick Vikt: 1,5 g

Vristlänk Singapore, 18K g...

Ring, 18K guld, vita stenar, utrikisk stämpel, Ø17¾ mm, bredd 2-3 mm, bucklor, stenar som är något lösa Vikt: 1,7 g

Halskedja Venezia, 18K guld, längd 52,5 cm, fint skick Vikt: 3 g

Örhängen, 18K guld, blå stenar, örhängenas bredd 5 mm, fint skick, stenar utan anmärkning, ploppar saknas Vikt: 0,3 g

Örhängen, 18K guld, blå ...

Halskedja, 14K guld, stämplad Rodos Gold, defekt lås - går ej att öppna Vikt: 54,6 g

Halskedja, 14K guld, stämp...

Örhängen, 18K guld, hängande modell, längd 41 mm, bredd 14 mm, tjocklek 7 mm, mycket fint skick Vikt: 2,8 g

Örhängen, 18K guld, häng...

Halskedja Pansar, 18K guld, längre modell, Balestra Italien, svensk kontrollstämpel, längd 59,5 cm, bredd 1,7 mm, fint skick Vikt: 6,9 g

Klackring, 18K guld, defekt - repor, ojämnheter Vikt: 6,2 g