Auktion pågår nu, 451 st utrop

Träffar: 89   [1] 2 3 ... 5 Nästa »

Herrur Jaeger Le Coultre Memovox i stål utan band. Boett Ø 35 mm med nr 638214. Personlig gravyr från 1956 på baksidan. Gulnad / fläckig urtavla. Krackelerat glas. Förmodligen hammarautomat- ej öppnad. Klockan går vid enklare test.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17187

Klockor / Herrur Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:00:00

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 19 cm långt, 10,95 mm brett och väger 42,1g. Kistlås. Tillverkat 1948 av Erik Wahlbeck AB i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17188

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:00:30

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 45,5 cm lång, 5,2 - 8,4 mm bred och väger 35,9g. Springring. Tillverkad 1948 av Erik Wahlbeck AB i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17189

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:01:00

Rosettbrosch i 18K guld med graverat mönster. Den är 48,6 x 36,6 mm och väger 6,8g. Tillverkad 1945 av  Wilhelm Harbeck AB i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17190

Guld / Broscher Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:01:30

Manglat ankararmband i 18K guld. Det är 20 cm långt, 5,1 mm brett och väger 13,2g. Kistlås. Tillverkat 1951 av Hugo Grun & Co AB. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17191

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:02:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 46 cm lång, 1 mm bred och väger 1,9g. Springring. Svensk importstämpel & 18K.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17193

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:03:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 45 cm lång, 1,7 mm bred och väger 5,2g. Springring. Svensk importstämpel & 18K.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17194

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:03:30

Blomstermönstrad collier i 18K guld. Den är 43,5 cm lång, 6 mm bred och väger 4,5g. Springring. Oläslig, svensk tillverkarstämpel, 18K & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17195

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:04:00

Blomstermönstrat armband i 18K guld. Det är 17 cm långt, 6 mm brett och väger 1,9g. Springring. Ojämnheter. Oläslig, svensk tillverkarstämpel, 18K & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17196

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:04:30

Frackknappar i 18K guld. Motiven är 6,7 x 6,7 mm. De väger 2,0g. Tillverkade 1952 av Juvelfabriken i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17197

Guld / Övriga smycken Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:05:00

Ring i 18K guld med en orange sten. Den är 2,9 - 14,4 mm bred, är i storlek 14½ (OBS! liten!) och väger 5,5g. Tillverkad 1961 av Inga Malm i Boden. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17198

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:05:30

Rolig ring i 18K guld med en guldbrun sten (28,4 x 10,1 mm). Den är 2,4 mm bred, är i storlek 16¾ och väger 6,0g. Oläslig stämpel & 18.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17199

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:06:00

Berlock i 18K guld med en ljusblå sten. Den är 38,7 mm lång inkl. ögla och väger 4,7g. Tillverkad 1948 av J Petterssons Eftr Juvelerar AB i Stckholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17200

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:06:30

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17201

Stänger: 2024-06-13 19:07:00

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17202

Stänger: 2024-06-13 19:07:30

Berlock i 18K guld med en vit sten. Den är 20,9 mm lång inkl. ögla och väger 2,1g. Från Alton i Falköping. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17203

Stänger: 2024-06-13 19:08:00

Ring i 18K guld med diamanter 1 x c:a 0,07ct & 2 x c:a 0,05ct (naggar). Den är 3 - 5,5 mm bred, är i storlek 18 och väger 5,0g. Tillverkad 1973 av Fritz Olsson AB i Luleå.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17204

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:08:30

Ring i vitt guld med en diamant c:a 0,01ct. Den är 2 - 7,4 mm bred, är i storlek 15½ och väger 2,7g. Svensk importstämpel & 18K.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17205

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:09:00

Ring i 18K guld med gröna stenar. Den är 1,4 - 2,8 mm bred, är i storlek 16¼ och väger 2,2g. Svensk importstämpel & 750.

Auktionsnummer: SE73.20240613.A17206

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-13 19:09:30

[1] 2 3 ... 5 Nästa »