Auktion pågår nu, 81 st utrop

Träffar: 45   [1] 2 3 Nästa »

Pansararmband i 18K guld. Det är 20,2 cm långt, 8 mm brett och väger 36,0g. Kistlås. Tillverkat av Jo-Ans Guld i Köping. Kattfot & 750.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16853

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:00:30

Stelt, öppningsbart armband i 18K guld. Det är 5 -8,9 mm brett, har ett innermått på 17,5 cm och väger 30,0g. Kistlås. Tillverkat 2000 av Bengt Hallbergs Guldsmeds AB i Köping. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16854

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:01:00

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 45,5 cm lång, 2,6 - 4,1 mm bred och väger 6,8g. Springring. Oläslig, svensk tillverkarstämpel, 18K & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16855

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:01:30

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 45,5 cm lång, 3,3 - 5,5 mm bred och väger 9,8g. Springring. Oläslig, svensk tillverkarstämpel, 18K & kattfot

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16856

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:02:00

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16857

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:02:30

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 20 cm långt, 6,7 mm brett och väger 14,4g. Tillverkat 1960 av Hallbergs Guldvarufabrik. Kattfot. Nött i länkarna närmast låset.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16858

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:03:00

Camébrosch / berlock i 18K guld. Den är 38 x 27,4 mm exkl. infällbar berlockögla och väger 7,4g bto. Tillverkad 1951 av Alton i Falköping. Kattfot. Låsmekanismen till nålen är lite lurig.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16859

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:03:30

Diverse defekta / graverade ringar: 6,0g 14K, 25,0g 18K inkl. en pyttesten & 5,4g 23K.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16860

18 500 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 1

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:04:00

Halvstel collier i 18K guld. Den är c:a 41 cm lång, 2,1 mm bred, 1,6 mm hög och väger 15,6g. Kistlås. Svensk importstämpel & 18K.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16861

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:04:30

Diverse defekta / graverade ringar: 17,3g 18K inkl. svart sten & 7,1g 23K.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16862

12 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:05:00

Diverse graverade ringar 18K 12,5g.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16863

6 300 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:05:30

Diverse graverade ringar 18K 8,2g.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16864

4 200 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:06:00

Ring i 18K guld med vita stenar. Den är 2 - 8,3 mm bred, är i storlek 18¼ och väger 2,4g. Stämplad 750 & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16865

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:06:30

Skev ring i 18K guld med blå stenar. Den är 2,7 - 10,8 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,1g. Ojämn. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16866

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:07:00

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16867

300 kr

Stänger: 2024-05-09 19:07:30

Ring i 9K guld. Den är 4 mm bred, är i storlek 20 och väger 2,6g. Stämplad SCH & 9K.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16868

650 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:08:00

Två ringar 18K 9,6g. Gravyrer.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16869

4 900 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:08:30

Defekt ring 18K 1,9g.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16870

950 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:09:00

Två ringar 18K 8,1g. Gravyrer.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16871

4 100 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:09:30

[1] 2 3 Nästa »