Träffar: 156   « Föregående 1 ... 4 5 [6] 7 8 Nästa »

Sex matknivar, modell Rosenholm, längd 22,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 398,9g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56917

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:58:00

Sex bordsknivar, modell Rosenholm, längd 19,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 264,6g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56918

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:58:30

 Sex smörgåsknivar, modell Rosenholm, längd 16,5cm, GAB, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 172g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56919

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:59:00

Sex matgafflar, modell Rosenholm, längd 19,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver. Vikt: 299,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56920

2 200 kr

Budledare: romakloster Antal bud: 1

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:59:30

Sex bordsgafflar modell Rosenholm, längd 17,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver. Vikt: 251,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56921

1 900 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:00:00

Sex bordsskedar modell Rosenholm, längd 18cm, GAB, Stockholm, slitage, silver. Vikt: 261,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56922

1 900 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:00:30

Sex teskedar, modell Rosenholm, längd 13,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver. Vikt: 142 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56923

1 100 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:01:00

Elva kaffeskedar, modell Rosenholm, längd 12cm, GAB, slitage, silver. Vikt: 180,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56924

1 400 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:01:30

Sex bakelsegafflar, modell Rosenholm, längd 13,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver. Vikt: 115,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56925

900 kr

Budledare: gbglass Antal bud: 3

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:02:00

Sex smörgåsgafflar, modell Rosenholm, längd 13,5cm, GAB, slitage, silver. Vikt: 120 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56926

900 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:02:30

Senapssked, William Eaton London England, 1829, längd 12cm, slitage, silver. Vikt: 18,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56927

175 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:03:00

Fyra matskedar, modell Svensk rund, GAB, Stockholm, längd 18cm, slitage, silver.  Vikt: 164,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56928

1 200 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:03:30

Såsslev, dekor av snäcka och rocailler, Uppsala, 1866, längd 19cm, slitage, silver. Vikt: 42,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56929

350 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:04:00

Sked, Ryssland, omkring år 1900, längd 15cm, otydliga stämplar, slitage, silver. Vikt: 29,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56930

500 kr

Konst & antikviteter / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:04:30

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56931

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:05:00

Del av handtag, brittiska stämplar, slitage, silver. Vikt: 16,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56932

150 kr

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:05:30

Askfat, ca Ø8cm, gravyr, 830/1000 silver.  Vikt: 22,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56933

175 kr

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:06:00

Fyra servettringar, olika modeller och tillverkare, en med monogram under grevlig krona, bredd ca 1,5- 3,5cm, slitage, gravyr, den större med bristningar, silver. Vikt: 54,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56934

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:06:30

Ring med lapis lazuli, stl 16¾, ur serien

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56935

1 000 kr

Budledare: elismodh Antal bud: 3

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:07:00

Ring, stl 16½, ur serien

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56936

1 000 kr

Budledare: p7huong Antal bud: 1

Guld / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:07:30