Träffar: 187   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 10 Nästa »

Tavla, Wes Lang signerad a tergo If You Were Still Here Id Admit That I Am An Asshole, 2006 Blyerts på papper 32 x 24 cm Ramad (glas) uppfästningshål Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20240508.A50014

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:02:00

Auktionsnummer: SE1.20240508.A50015

Stänger: 2024-05-08 19:02:30

Tavla, Tracy Emin signerad höger nedre hörn Insane Reflection, 2006 Screen-tryck 63/200 på bomull med handsydd 28x38 cm Ramad (glas) Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240508.A50017

Konst & antikviteter / Grafik Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:03:00

Tavla, Nan Goldin Cookie in the NY Inferno, NYC, 1985 Cibachrome print bildyta ca59x39 cm, ramad, (glas), möjligen signerad a tergo, ej examinerad ur ram Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20240508.A50018

Stänger: 2024-05-08 19:03:30

Tavla, Katherine Bernhardt, in a trance, 2006, akryl på duk ca71x56 cm, ramad, signerad a tergo Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20240508.A50021

Stänger: 2024-05-08 19:04:00

Auktionsnummer: SE1.20240508.A52014

28 500 kr

Guld / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:04:30

Auktionsnummer: SE1.20240508.A52016

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:05:00

Ring med diamanter 4x ca 0,05ct, stl 18½, bredd 2,5-3mm, en sten saknas, klor med slitage, bucklor, ej stämplad, 21K. Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A52026

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:05:30

Ett par örhängen, genombrutna klot, höjd 45mm, ojämnheter, ej stämplade, 21K.  Vikt: 9,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A52027

6 500 kr

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:06:00

Armband, längd 19 cm, bredd 21mm, 14K  Vikt: 34,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A53133

16 500 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:06:30

Tavla, träsnitt Eddie Martinez, utan titel, numrerad & signerad 23/30, 43x64cm, oramad, reva på kant Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240508.A55040

Stänger: 2024-05-08 19:07:00

Auktionsnummer: SE1.20240508.A55082

Klockor / Damur Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:07:30

Ring med kuddslipad akvamarin, ca 35,00ct, 20,8x21,5mm, stl 18, skenans bredd 5,7mm, mindre nagg på rondisten, ngt lös i fattning, tillverkad av Kaplans, Stockholm 2004, 18K vitguld Vikt: 30,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A55578

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:08:00

Ring med briljantslipade diamanter, totalt 0,58ct, kvalitet TW/VS enligt gravyr, stl 16¾, skenans bredd 7,9mm, repor, platina och 18K vitguld Vikt: 29,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A55579

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:08:30

Hänge hjärta, ihåligt, längd ca 22mm, bredd ca 14mm, 14K Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56819

400 kr

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:09:00

Kedja längd ca 39,5cm, bredd ca 1mm, 14K Vikt: 2,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56820

1 000 kr

Stänger: 2024-05-08 19:09:30

Hänge hjärta, ihåligt, längd ca 28mm, bredd ca 10mm, 18K, vikt: 0,8gram, kedja i doublé längd ca 39cm, bredd ca 1mm, vikt: 1,7gram  Vikt: 0,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56821

Stänger: 2024-05-08 19:10:00

Ring med Kalcedon, sliten, stl: 16½, bucklig skena, stämplad JP, årsstämpel saknas, 18K Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56822

1 500 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:10:30

Ring med onyx, stl: 21 ¼, , bucklig skena, otydliga  stämplar år 1930, 18K Vikt: 8,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56823

3 900 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:11:00

Ring med emalj, stl: 24, bredd ca 7mm, graverad, stämplad GTS, 18K Vikt: 8,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56824

4 900 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:11:30