Träffar: 159   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 8 Nästa »

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94201

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:31:30

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94206

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:34:00

Miniatyrvas, höjd 38mm, signerad Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, glaserat stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94209

300 kr

Budledare: etimes Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:35:30

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94215

Stänger: 2024-05-07 12:38:30

Figurin, Katt ur serien Lilla Zoo, Lisa Larson för Gustavsberg, längd 11,5cm,   etikettmärkt, tre nagg på benen, delvis glaserat stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94234

Stänger: 2024-05-07 12:48:00

Kanna, höjd 26cm, Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, AST, gulgrön glasyr, märken, stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94237

600 kr

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:49:30

Figurin, räv, höjd 8,5cm, längd 13,5cm, osignerad, Lisa Larson för Royal Krona, klarglas Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94238

Stänger: 2024-05-07 12:50:00

Figurin, sjöjungfru, höjd 6,5cm, längd 7,5cm, Lisa Larson (1931-2024), Gustavsberg, saknar etikett, delvis glaserat chamotterat stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94239

Stänger: 2024-05-07 12:50:30

Skål, Oktober, höjd 10cm, bredd 14cm, design Kjell Engman, #58262, Kosta Boda, 1980-tal, dekor av träd och fåglar, etikettmärkt glas Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94241

Stänger: 2024-05-07 12:51:30

Skål, miniatyr, Oktober, höjd 5cm, bredd 7cm, design Kjell Engman, #58375, Kosta Boda, 1980-tal, dekor av träd och fåglar, etikettmärkt glas

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94242

Stänger: 2024-05-07 12:52:00

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94243

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:52:30

3 ljusstakar, Festivo, höjd 18cm, 12cm respektive 8cm, signerade TS, Timo Sarpaneva (1926-2006) för iittala, klarglas Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94244

Stänger: 2024-05-07 12:53:00

2 ljusstakar, Festivo, höjd 12cm och ca 7,5cm, Timo Sarpaneva (1926-2006) för iittala, en etikettmärkt, klarglas Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94245

Stänger: 2024-05-07 12:53:30

2 ljusstakar, Festivo, höjd 25cm, märkt TS, och 12cm, etikettmärkt, Timo Sarpaneva (1926-2006) för iittala, en etikettmärkt, klarglas Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94246

Stänger: 2024-05-07 12:54:00

Del av glasögon, 18K guld Vikt: 3,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24989

1 800 kr

Guld / Övrigt Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:15:00

Konstglas - Vas, Leif Persson - Strömbergshyttan, studioglas, tillverkad 1999, höjd 22,5 cm, grön glasmassa med flerfärgad dekor, signerad undertill i botten + märkt med etikett, fint skick utan anmärkning, vikt 3750 gram Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24999

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:19:30

Hänge Medaljong / Fotogömma, 18K guld, mönstrad framsida, slät baksida, längd inkl. ögla 33 mm, bredd 19 mm, tjocklek 6 mm, fint skick, ett plexiglas saknas, bruttovikt 4,4g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25018

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:28:30

Herrur Certina, 14K guld, Ø34 mm, quartz - behov av nytt batteri, boettnummer EOL115.9199.65, datum, skinnband med slitage, bruksmärken, repigt glas,

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25037

Klockor / Herrur Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:38:00

Auktionsnummer: SE4.20240508.R487727

Möbler & design / Belysning Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-08 11:04:30

Auktionsnummer: SE4.20240508.R484680

Klockor / Herrur Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-08 11:07:00