Auktion pågår nu, 32 st utrop

Din sökning gav 20 träffar. Om du är inloggad som auktion-/webbshopskund kan du spara din sökning och få ett mail så fort en ny vara läggs ut som matchar den.

Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 329   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 17 Nästa »

Herrur, Omega Seamaster GMT 50 Years, stål, automatisk, 41mm, refnr: 2534.50, snr: 80017171, safirglas, 24h visning, datum (återställer ej korrekt), små nagg i glas, repig och blekt ring, repig länk i stål med viklås, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94183

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:22:30

Herrur, Tissot, 18K, quartz, 34mm, refnr: H674330, safirglas, datum, personlig gravyr från Stockholms stad, trasigt läderband, manual, box

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94190

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:26:00

4 koppar, höjd 5cm, Ø8cm, en med hårnålsspricka, 4 fat, Ø15cm, Imperial porcelain S t.Petersburg 1744, statsvapen, 1900-tal, porslin Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94192

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:27:00

Figurin, Uggla, ur serien Minerva, höjd 6cm, Edward Lindahl, 1960-tal, Gustavsberg Studio, etikettmärkt, signerad E.L, keramik Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94197

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:29:30

Skulptur, Torn, höjd 17,5cm, Bertil Vallien, signerad B.W, nr 7 ur serien Bagdad, Gustavsberg, 1960-tal, ojämn glasyr, chamotterat stengods Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94200

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:31:00

Skulptur, hus, hexagonalt, höjd 12cm, Bertil Vallien, signerad B.W, nr 3 ur serien Bagdad, Gustavsberg, 1960-tal, ojämn glasyr, slitage/tillverkningsdefekt undertill, chamotterat stengods Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94201

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:31:30

Figurin, flicka med höns, Goebel, porslin, höjd: ca 13,5cm, märkt i botten

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94204

Aktuellt bud

300 kr

2024-05-07 12:33:00

Budledare: mareng0304 Antal bud: 11

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:33:00

Figurin, pojke med leksakshäst, MJ Hummel, Goebel, porslin, höjd: ca 11,5cm, märkt i botten, litet nagg vid bottenplatta

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94205

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:33:30

Flaskschatull med två glasflaskor, krossad sammet med metallbeslag, Frankfurt, höjd 9cm, bredd 11cm, skador och slitage invändigt samt utvändigt Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94206

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:34:00

1 Sockerskål, längd 10,5cm, höjd 65mm, 1 Gräddkanna, höjd 9,5cm, ur serien Cuba, design Lillemor Mannerheim, 1960-tal, Upsala Ekeby, Gefle Sweden, olivgrön glasyr, stengods  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94215

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:38:30

Skulptur, dansande kvinna, höjd 34cm, design Bodrul Khalique för IKEA, 2000-tal, metall Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94216

Aktuellt bud

200 kr

2024-05-07 12:39:00

Budledare: esab1 Antal bud: 1

Konst & antikviteter / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:39:00

Figurin, Katt ur serien Lilla Zoo, Lisa Larson för Gustavsberg, längd 11,5cm,   etikettmärkt, tre nagg på benen, delvis glaserat stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94234

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:48:00

2 Figuriner, Känguru med unge ur serien Stora Zoo, Lisa Larson, Gustavsberg, stengods, höjd: 24 & 10cm, etikettmärkt, mamman lagad vid båda öronen och svans, flertalet större nagg, unge med huvud av samt lagad vid öra Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94235

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:48:30

Figurin, räv, höjd 8,5cm, längd 13,5cm, osignerad, Lisa Larson för Royal Krona, klarglas Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94238

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:50:00

Figurin, sjöjungfru, höjd 6,5cm, längd 7,5cm, Lisa Larson (1931-2024), Gustavsberg, saknar etikett, delvis glaserat chamotterat stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94239

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:50:30

Armbandsur, Cartier, Pasha de Cartier, stål, automatisk, 35mm, refnr: 2324, snr: CC704095, safirglas, datum, repor och nagg på ring, länk i stål med repor, längd på länk inklusive ur ca 16-17cm, inga extra länkbitar, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94243

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:52:30

Fat, Ø16,5cm, höjd 2,5cm, år 1832, monogramsignatur under, 830/1000 silver Vikt: 185,4 g

Auktionsnummer: SE11.20240507.R818656

Aktuellt bud

1 300 kr

2024-05-07 14:27:00

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-05-07 14:27:00

Ring, 18K guld, strukturmönstrad modell, Ø18,0 mm, bredd 4,5 - 10 mm, fint skick Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24979

Aktuellt bud

1 400 kr

2024-05-07 19:10:00

Budledare: meten Antal bud: 3

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:10:00

Armband Tvåradig Pansarlänk med stukturmönstrad bricka, 21K guld, vita stenar, ej massiv modell, längd 18,0 cm, bredd 9,5 - 10 mm, roterbart lejon på brickan Vikt: 16,9 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24996

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:18:30

Slaglåspistol 1800-tal, kolv i trä med delvis grov skuren dekor, längd 29 cm, fungerande mekanismer, slitage, delvis rostanlupen, bruksskick, vikt 375 gram

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25004

Militaria, vapen & medaljer Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:21:30