Auktion pågår nu, 99 st utrop

Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 156   « Föregående 1 ... 5 6 [7] 8 Nästa »

Ring, stl 16½, ur serien

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56937

Aktuellt bud

1 000 kr

2024-05-08 20:08:00

Budledare: p7huong Antal bud: 1

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:08:00

Ljusstake, klarglas med färgat underfång, höjd 38,5cm, smärre slitage. Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56938

Aktuellt bud

175 kr

2024-05-08 20:08:30

Budledare: discoted Antal bud: 6

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:08:30

Glas,

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56939

Aktuellt bud

25 kr

2024-05-08 20:09:00

Budledare: esab1 Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:09:00

Skål,

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56940

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:09:30

Bordspendyl, nyklassicism, urtavla med romerska siffror, fanerad med olika träslag, bronserade detaljer, dekor av vinrankor, verket märkt Paris, 1900-talets första hälft, med nyckel, slitage, lagningar, avslag, urtavla med ytslitage.

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56942

Konst & antikviteter / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:10:00

Ett par ljusstakar, barockstil, Stockholm 1943, höjd 17cm, fylld botten, gravyr, slitage, bruttovikt 997,6g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56943

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:10:30

Ljusstake, barockstil, med svensk importstämpel, höjd 18cm, slitage, mindre bucklor, fylld botten, bruttovikt 463,3g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56944

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:11:00

Sex kaffeskedar, modell Chippendale, längd 12cm, slitage, silver.  Vikt: 91,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56945

Aktuellt bud

700 kr

2024-05-08 20:11:30

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:11:30

Collier, halvstelt, längd ca 43cm, bredd 5-25mm, otydliga stämplar, slitage, silver. Vikt: 49,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56946

Aktuellt bud

400 kr

2024-05-08 20:12:00

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:12:00

Collier, halvstelt, innermått ca 35cm, bredd 20mm, 1956, otydliga stämplar, slitage, 925/1000 silver. Vikt: 56,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56947

Silver / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:12:30

Akustisk gitarr Furch, modell G 23 CR, serienummer 32677, daterad 2008, hårt fodral, slitage, några repor. Skickas med Bussgods eller PostNord

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56948

Musikinstrument / Stränginstrument Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:13:00

Aftonväska Jolles, made in Austria, broderad med historiserande figurscen i rokokostil, 1900-tal, , slitage, fläckar, ca 20x16cm, beslag i vit & gulmetall, tidningsurklipp där prinsessan Lilian bär liknande aftonväska medföljer

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56949

Fashion / Väskor Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:13:30

Scarf Hermés Courbettes & Cabroles (1654), fläckig i behov av kemtvätt, tråddragning, ca 89x87cm

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56950

Aktuellt bud

800 kr

2024-05-08 20:14:00

Budledare: maggis Antal bud: 11

Fashion / Accessoarer Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:14:00

Taklampa, formgiven av Carl Thore, Granhaga, röd, Ø40cm höjd 14,5cm tillkommer sladd och takhuv, ej funktionstestad, metall och plast. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240515.R73313

Möbler & design / Belysning Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:00:00

Bärbar dator Apple Macbook, 13´´, 2,3Ghz Intel Core i5, minne 8GB, snr: c02wg3hkhv22, repor, nagg, laddare, fungerar ej Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R79904

Foto & elektronik Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:00:30

Ring med odlad saltvattenpärla, Ø8,5mm samt diamanter 12x ca 0,01ct, stl:18. 18K vitguld Vikt: 9 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R81074

Aktuellt bud

7 500 kr

2024-05-15 19:01:00

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:01:00

 Herrur Chopard L.U.C 3.96, med original läderband, 950/1000 platina, automatisk, ref-nr 16/91860, serie-nr 431836, Ø36mm, lås i 18K vitguld, etui, små repor, slitet band,  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R78189

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:01:30

Två Gafflar med monogram, Fredrik Petersson Ström, Stockholm, 1770, längd ca 19,5cm, åldersbetingat slitage, repor, silver. Vikt: 149 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R75379

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:02:00

Collier, Kalevala Koru, med berlock i form av ett hjärta, längd 62cm, höjd på hänge 15mm, brons  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R76898

Fashion / Accessoarer Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:02:30

Skål med lock, Rosenthal Studio Linie, höjd 7,5cm, Ø 12cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240515.R75735

Aktuellt bud

75 kr

2024-05-15 19:03:00

Budledare: meebu Antal bud: 5

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Östermalm

Stänger: 2024-05-15 19:03:00