Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 156   « Föregående 1 ... 5 6 [7] 8 Nästa »

Ring, stl 16½, ur serien "Sagan om Ringen", Theresia Hvorslev, slitage, 18K guld. Vikt: 1,6 g

Ring, stl 16½, ur serien "...

2024-05-08 20:08:00

Till auktionen

Ljusstake, klarglas med färgat underfång, höjd 38,5cm, smärre slitage. Skickas med paket.

Ljusstake, klarglas med fä...

2024-05-08 20:08:30

Till auktionen

Glas, "Mine", Ulrica Hydman- Vallien för  Kosta Boda, höjd 11cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Glas, "Mine", Ulrica Hydman...

2024-05-08 20:09:00

Till auktionen

Skål, "Mine", Ulrica Hydman- Vallien för Kosta Boda, höjd 9cm, ca  Ø26cm, slitage, mindre kantnagg.  Skickas med paket.

Skål, "Mine", Ulrica Hydma...

2024-05-08 20:09:30

Till auktionen

Bordspendyl, nyklassicism, urtavla med romerska siffror, fanerad med olika träslag, bronserade detaljer, dekor av vinrankor, verket märkt Paris, 1900-talets första hälft, med nyckel, slitage, lagningar, avslag, urtavla med ytslitage.

Bordspendyl, nyklassicism, ...

2024-05-08 20:10:00

Till auktionen

Ett par ljusstakar, barockstil, Stockholm 1943, höjd 17cm, fylld botten, gravyr, slitage, bruttovikt 997,6g Vikt: 0 g

Ett par ljusstakar, barocks...

2024-05-08 20:10:30

Till auktionen

Ljusstake, barockstil, med svensk importstämpel, höjd 18cm, slitage, mindre bucklor, fylld botten, bruttovikt 463,3g

Ljusstake, barockstil, med ...

2024-05-08 20:11:00

Till auktionen

Sex kaffeskedar, modell Chippendale, längd 12cm, slitage, silver.  Vikt: 91,3 g

Sex kaffeskedar, modell Chi...

2024-05-08 20:11:30

Till auktionen

Collier, halvstelt, längd ca 43cm, bredd 5-25mm, otydliga stämplar, slitage, silver. Vikt: 49,6 g

Collier, halvstelt, längd ...

2024-05-08 20:12:00

Till auktionen

Collier, halvstelt, innermått ca 35cm, bredd 20mm, 1956, otydliga stämplar, slitage, 925/1000 silver. Vikt: 56,3 g

Collier, halvstelt, innerm...

2024-05-08 20:12:30

Till auktionen

Akustisk gitarr Furch, modell G 23 CR, serienummer 32677, daterad 2008, hårt fodral, slitage, några repor. Skickas med Bussgods eller PostNord

Akustisk gitarr Furch, mode...

2024-05-08 20:13:00

Till auktionen

Aftonväska Jolles, made in Austria, broderad med historiserande figurscen i rokokostil, 1900-tal, , slitage, fläckar, ca 20x16cm, beslag i vit & gulmetall, tidningsurklipp där prinsessan Lilian bär liknande aftonväska medföljer

Aftonväska Jolles, made in...

2024-05-08 20:13:30

Till auktionen

Scarf Hermés Courbettes & Cabroles (1654), fläckig i behov av kemtvätt, tråddragning, ca 89x87cm

Scarf Hermés Courbettes & ...

2024-05-08 20:14:00

Till auktionen

Taklampa, formgiven av Carl Thore, Granhaga, röd, Ø40cm höjd 14,5cm tillkommer sladd och takhuv, ej funktionstestad, metall och plast. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Taklampa, formgiven av Carl...

2024-05-15 19:00:00

Till auktionen

Bärbar dator Apple Macbook, 13´´, 2,3Ghz Intel Core i5, minne 8GB, snr: c02wg3hkhv22, repor, nagg, laddare, fungerar ej Vikt: 0 g

Bärbar dator Apple Macbook...

2024-05-15 19:00:30

Till auktionen

Ring med odlad saltvattenpärla, Ø8,5mm samt diamanter 12x ca 0,01ct, stl:18. 18K vitguld Vikt: 9 g

Ring med odlad saltvattenp...

2024-05-15 19:01:00

Till auktionen

 Herrur Chopard L.U.C 3.96, med original läderband, 950/1000 platina, automatisk, ref-nr 16/91860, serie-nr 431836, Ø36mm, lås i 18K vitguld, etui, små repor, slitet band,  Vikt: 0 g

Herrur Chopard L.U.C 3.96,...

2024-05-15 19:01:30

Till auktionen

Två Gafflar med monogram, Fredrik Petersson Ström, Stockholm, 1770, längd ca 19,5cm, åldersbetingat slitage, repor, silver. Vikt: 149 g

Två Gafflar med monogram, ...

2024-05-15 19:02:00

Till auktionen

Collier, Kalevala Koru, med berlock i form av ett hjärta, längd 62cm, höjd på hänge 15mm, brons  Vikt: 0 g

Collier, Kalevala Koru, med...

2024-05-15 19:02:30

Till auktionen

Skål med lock, Rosenthal Studio Linie, höjd 7,5cm, Ø 12cm Vikt: 0 g

Skål med lock, Rosenthal S...

2024-05-15 19:03:00

Till auktionen