Träffar: 343   « Föregående 1 ... 13 14 [15] 16 17 18 Nästa »

Ring, stl 19¼, bredd: 4mm, Schalins, gravyr, 18K  Vikt: 5,7 g

Auktionsnummer: SE18.20240501.A61650

3 200 kr

Guld / Ringar Solna

Stänger: 2024-05-01 16:20:00

Auktionsnummer: SE18.20240501.A61651

Foto & elektronik Solna

Stänger: 2024-05-01 16:20:30

Sex ostgafflar, längd 12cm, gravyr, etui silver 830/1000.  Vikt: 55,7 g

Auktionsnummer: SE18.20240501.A61652

400 kr

Budledare: kristinaoj Antal bud: 2

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2024-05-01 16:21:00

Ett par örhängen, Kalevala Koru, 55x30mm, etui, brons.  Vikt: 10,8 g

Auktionsnummer: SE18.20240501.A61653

275 kr

Budledare: femme Antal bud: 7

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2024-05-01 16:21:30

Collier med hänge, Kalevala Koru, längd 60cm, defekt, etui, brons.  Vikt: 9 g

Auktionsnummer: SE18.20240501.A61654

150 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2024-05-01 16:22:00

Auktionsnummer: SE18.20240501.A61655

Foto & elektronik Solna

Stänger: 2024-05-01 16:22:30

Objektiv Sigma (för Canon) 15mm 1:2,8 EX DG Fisheye, serienr 11549052, visst färgskav på lock

Auktionsnummer: SE18.20240501.A61656

500 kr

Budledare: lassel Antal bud: 1

Foto & elektronik Solna

Stänger: 2024-05-01 16:23:00

Objektiv Olympus M. Zuiko Digital 7-14mm 1:2.8 Pro, splash proof, serienr AC8228538

Auktionsnummer: SE18.20240501.A61657

2 000 kr

Budledare: carlbull Antal bud: 1

Foto & elektronik Solna

Stänger: 2024-05-01 16:23:30

Auktionsnummer: SE18.20240501.A61658

Foto & elektronik Solna

Stänger: 2024-05-01 16:24:00

Knut Hanqvist (1904-1981), Olja på duk,

Auktionsnummer: SE18.20240508.R22976

Konst & antikviteter / Måleri Solna

Stänger: 2024-05-08 14:00:00

Tavla, Berndt Wennström (1945-), Mötesplats, grafiskt blad numrerad 17/260, signerad och daterad -88, motivets mått 46,5x41cm exklusive passerpartout Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32589

Konst & antikviteter / Grafik Solna

Stänger: 2024-05-08 14:00:30

Figurin, häst, klarglas med underfång i rödorange, höjd: 28cm, bredd: 24cm, osignerad och omärkt, litet nagg samt tillverkningsdefekt i svans, SKICKAS EJ Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32849

Konst & antikviteter / Skulpturer Solna

Stänger: 2024-05-08 14:01:00

Tavla, Bengt Lindström (1925-2008), figurkomposition, carborundumetsning, signerad och numrerad 64/99, bladets mått 69x89cm, gulnad i blad, repor och stötmärken på ram, något lossnad tejp på baksida Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32588

Stänger: 2024-05-08 14:01:30

Prakthorn s.k. dryckeshorn med lock, Johan Petter Grönvall (1774-1843), Stockholm år 1836, empire, silverbeslag, höjd: ca 28,5cm, bredd: 37cm, lock med invändig förgyllning, knopp med kotte något lös på locket, invändiga bucklor på lock, åldersrelaterat slitage med något lös del Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32590

Konst & antikviteter / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:02:00

Auktionsnummer: SE18.20240508.R29535

Stänger: 2024-05-08 14:02:30

Objektiv Sigma, 50mm F1.4 DG HSM Art, snr: 53057223, linsskydd, motljusskydd Sigma 50mm 1:1.4 DG Ø77mm LH830-02, passar till Nikon, fodral, originalkartong Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R26613

Foto & elektronik Solna

Stänger: 2024-05-08 14:03:00

Hänge, 23,8mm, bredd 29mm, silver 925/1000 Vikt: 5,9 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R30747

75 kr

Silver / Hängen & berlocker Solna

Stänger: 2024-05-08 14:03:30

Hänge hjärthalva, 21,7mm, bredd 8,8mm, silver 925/1000 Vikt: 1,2 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R30600

25 kr

Stänger: 2024-05-08 14:04:00

Cigarettetui, 74x58mm, repor, fläckar, silver 900/1000 Vikt: 65,3 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R29688

450 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:04:30

Vas Capsule Bird, Morgan Persson, Målerås, numrerad 44114, 1/99, ca höjd 55cm, glas, kartong med slitage Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20240508.R27153

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Solna

Stänger: 2024-05-08 14:05:00